Lõunaeestlased tõid medaleid

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Naiste saja meetri jooksus sai Kristin Saua (paremal) Karoli Käärti järel teise koha. Foto: Tairo Lutter

Tallinnas Kadrioru staadionil peetud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus jagus medaleid nii Võru kui Valga spordiklubidele.

Võru klubi Lõunalõvi esindav Kristin Saua võitis hõbeda nii 100 kui ka 200 meetri jooksus. Lühemal distantsil oli tema aeg 11,79, pikemal aga 24,10. Valga klubi Maret-Sport esindav Margot Meri sai aga 5268 punktiga seitsmevõistluses pronksi. Klubi treeneri Raimond Lutsu sõnul oli see Merile esimene Eesti meistrivõistluste medal üle nelja aasta.

Lõuna-Eesti parim sportlane oli aga individuaalselt võistelnud Valgamaa kergejõustiklane Johanna Ardel, kes võitis 3000 meetri takistusjooksu ajaga 10.54,95.

Tubli esituse tegi ka Maret-Spordi esindaja Tanel Visnap. 100 meetri jooksus oli Raimond Lutsu hoolealune tulemusega 10.76 neljas. 200 meetri jooksus jäi ta tulemusega 22,28 küll seitsmendaks, aga see tulemus märgib ühtlasi uut kurtide rekordit sel distantsil. 2005. aastast püsinud tippmark 22,36 langes juba eeljooksus, kus Visnapi aeg oli 22,28.

Tõrva kergejõustikuklubi Viraaž esindajatest tegi parima tulemuse Romet Kivi, olles 400 meetri jooksus ajaga 49,54 seitsmes.