R, 9.12.2022

Teatritalu toob publiku ette printsessi

Maarius Suviste
, reporter
Teatritalu toob publiku ette printsessi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kogupereloos «Printsess Moon», mida näeb Alle-Saija teatritalus, astub üles ligi 30 osatäitjat.
Kogupereloos «Printsess Moon», mida näeb Alle-Saija teatritalus, astub üles ligi 30 osatäitjat. Foto: Triin Ulst
  • Põlvamaa teatritalu toob taas lavale muusikalise koguperelavastuse
  • Eelmise aastaga võrreldes on tehtud mõned väikesed muudatused
  • Peale paljude osatäitjate löövad kaasa ka tantsulapsed ja ponid

Põlvamaal asuvas Alle-Saija teatritalus tuleb taas publiku ette «Printsess Moon», milles astuvad üles ligi 30 osatäitjat, tantsulapsed ja ponid.

Kanepi tänavuse aasta teatrisuve võtmelavastus on suur muusikaline koguperelugu «Printsess Moon», mille toob välja Alle-Saija teatristuudio. Lavastuses on lõbusad tegelased, humoorikas tekst, laulud, tantsud ning sitsipitsivahulised kostüümid ja dekoratsioonid.

Harrastusteatri lavatüki esietendus oli eelmise aasta suvel. «Teist suve lavastusega välja tulemine ei ole meile eripärane. Ka varasematel aastatel on menukaid lavastusi mängitud kahel suvel järjest,» ütles «Printsess Mooni» autor ja lavastaja, teatritalu asutaja ja juhatuse liige Ingrid Ulst.

Ta lisas, et üks põhjus ongi publikuhuvi. «Teisalt soovis seda ka trupp, sest see lavastus on küll nõudlik, aga ka väga tore,» märkis Ulst. «Miks ei peakski? Originaalmuusika, tantsud, laulud, uhked kostüümid, natuke kiiksuga tegelased ja valjuhäälne lõbus lugu.»

Uued tantsutüdrukud

Lavastaja sõnul on näitlejate poolelt natuke põhjust ka sellel, et suur töö ja vaev on selle teatritüki ettevalmistamisega ära nähtud.

«Eelmisel aastal mängisime kaheksa korda, sel aastal mängime kahe nädala jooksul kokku seitse etendust. See on mõistlik etenduste koguarv ühe nii mahuka hooajalise lavastuse kohta,» rääkis ta. Proovid enne taas publiku ette tulemist käivad praegu täie hooga.

Lavastuses teevad kaasa ka Alle-Saija naabruses asuva Kirsi ponitalu ponid.

Lõbusat ja liikuvat fantaasialugu Kanepi vallas Kaagna külas asuvas teatritalus mängitakse 22. juulist. «Lugu on ikka sama. Muusikat oleme natuke timminud: kuigi lood on kõik samad, oleme fonogramme täiendanud,» sõnas Ingrid Ulst.

Eelmise aastaga võrreldes on ümber tehtud mõned koreograafiad ja täiendatud liikumisseadeid. Selle on osaliselt tinginud asjaolu, et täiesti vahetunud on tantsutüdrukute trupp. Lavastaja mainis, et kui eelmisel suvel tulid noored tantsulapsed Viljandist, siis sel aastal teevad kaasa SK Finess väikesed tantsutüdrukud Tartust. Nende juhendaja ja lavastuse selleaastane liikumisjuht on Helle-Riin Sõmer.

«Kuivõrd ka meie oma trupi noored näitlejad on vahepeal suuremaks kasvanud ja saavad juba keerulisemate liikumistega hakkama, tegime natuke ümber ka nende rollid. Nad on nüüd kaasatud rohkematesse stseenidesse ning tantsudesse,» rääkis autor-lavastaja.

Etendus rõhutab, et üksteist toetades on võimalik korda saata suuri asju.
Etendus rõhutab, et üksteist toetades on võimalik korda saata suuri asju. Foto: Triin Ulst

Headus võidab alati

Natuke on ka teksti kärbitud ja ümber tehtud. «Loo seisukohast on need muudatused minimaalsed ja ebaolulised,» ütles autor. Osatäitjad on samad, välja arvatud ühe printsessi kehastaja, kes perekondlikel põhjustel sel suvel eemale jäi ning kellele Alle-Saija sai toreda asendaja Krahvi teatrist. Lavastuses teevad kaasa ka Alle-Saija naabruses asuva Kirsi ponitalu ponid.

Tegemist on looga väikesest maakuningriigist Viktooriast, kus oma vaikset lihtsat elu elavad lõbusad ja natuke veidrad inimesed. Ühel päeval saavad nad teate, et nende riigil tuleb korraldada suur printsesside maailmameistrivõistlus, kus osalevad maailma parimad printsessid. Samuti tuleb printsess võistlema saata Viktoorial. Sellest tekib suur segadus ja ka probleem, sest kuningriigil polegi oma printsessi.

Nii asub Viktooria eest võistlema kuninga majapidajanna tütar Moon, kes on tore, tark, abivalmis ja sõbralik – täpselt nagu üks õige printsess olema peab. Põhisõnum on, et headus võidab alati ja üksteist toetades on võimalik suuri asju korda saata, isegi printsess olla.

Kanepi teatrisuvi kostitab taas

Tänavu kaheksandat korda peetav Kanepi teatrisuvi kostitab Alle-Saijal peale «Printsess Mooni» veel mitme teatritükiga.

Tulemas on Alle-Saija teatristuudio ja Alburahva teatri ühine komöödiaõhtu, kus vaatamiseks pakutakse kolme komöödiat: «Piibujutud», «Kooselu seadused» ja «Veel üks võimalus».

Augustis on külas Vilde teater komöödiaga «Sviit sünnipäevaks», Mädara külateater nostalgiahõngulise «Mahajäetud külaga» ja Salme vallateater muusikalise lavastusega «Niskamäe naised... Mehed ka».

Omalt poolt pakub Alle-Saija teatrisuve käigus veel augusti teises pooles ühe metsaõhtusöögiga venepärase teatriõhtu etendusega «Viimased» ning krimiõhtu õhtusöögi ja etendusega «Täpselt nagu roos».

Märksõnad
Tagasi üles