P, 2.04.2023

Valgamaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Üks uutest pinkidest Hummulis
Üks uutest pinkidest Hummulis Foto: Tõrva vallavalitsus

Hummulisse lisandus neli pinki

Elanike soovil paigaldas Tõrva vallahooldus eelmisel nädalal Hummuli alevikku neli uut pinki.

Nüüd on kõigil soovijatel võimalus jalutuskäiku tehes puhata, juttu ajada või miks mitte ka lihtsalt loodust nautida. LEPM

Valgas saab osa karskusseltsi perelõbust

Sel aastal möödub 130 aastat Valga eesti karskusseltsi asutamisest. Sel puhul korraldab Valga muuseum oma hoovis 17. juulil enam kui seitsmetunnise kogu­pereürituse «Karskusseltsi perelõbu».

Peo avab lasteetendus «Saladuste puu». Teises etenduses «Agulihärrad» naerutavad aga noori ja vanu Indrek Ojari ja Argo Aadli. Üles astuvad veel ansambel Apelsin, lauljad Laura Põldvere ja Ivi Rausi koos kitarrist Kusti Lembaga, mustkunstnik Meelis Kubo, Pärnu-Jaagupi pasunakoor ja segakoor Rõõm.

Töötubades saab tegeleda trühvlite valmistamise, tänavakunsti ja teatrinukkude meisterdamisega. Turnimisalal maadeldakse ja tehakse püramiide. Kavas on seltskondlikud mängud. Meelt lahutavad klounid. LEPM

Startis suvemuusika sari

Alguse sai kuues Valga-Valka seitsme kiriku suvemuusikafestival. Selle kontserdid leiavad aset seitsmes pühakojas.

Avakontserdil Valga Jaani kirikus esinesid Virgo Veldi saksofonil ja Ines Maidre orelil. Hargla kirikus astusid aga mõni päev hiljem üles bariton Atlan Karp, saksofonist Eve Neumann ja pianist Tiina Kärblane.

Järgmine kontsert on reedel Valga Rooma-Katoliku Pühavaimu kirikus, kus esinevad metsosopran Kadi Jürgens ja Liis Jürgens harfil. Pühapäeval saab aga Karula kirikus kuulata keelpillikvartetti koosseisus Kristina Kriit ja Mari-Liis Uibo viiulil, Johanna Vahermägi vioolal ja Andreas Lend tšellol.

Järgmiselgi nädalal on kavas kaks kontserti. Laupäeval astub Valga Apostliku Õigeusu Issidori kirikus publiku ette ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhendamisel kavaga «Mu süda, ärka üles». Pühapäeval aga kuuleb Laatre kirikus nii luulet kui muusikat: esinevad Kristiina Ehin ja Silver Sepp.

Sarja lõpetab 27. juulil kontsert Valkas Lugaži kirikus, kus esineb sopran Maria Listra, keda saadab klaveril Tiia Paemurru. LEPM

Öösel tuleb laat

24. juulil toimub Valga vallas Hargla külas Hargla Kooli bussipeatuse lähistel männimetsas Kotussõ Uma Üülaat. Tegu on Taheva, Karula ja Mõniste piirkonna ning Kotuse koostöövõrgustiku tunnussündmusega, mis leiab aset haldjalikus männimetsas.

Öölaadalt leiab käsitööd, toitu ja õpitubasid. Laadaliste meeli kostitavad kohalikud muusikud ning Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane. LEPM

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles