Talunik ihkab maasikaaega pikendada

Põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus (vasakult), aasta põllumees 2020 Kaja Piirfeldt ning tänavune kandidaat Ranet Roositalu maasikapõllul FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kagu-Eestist tänavu ainsana aasta põllumeheks kandideeriva Ranet Roositalu eesmärk on vabaneda maasikauputusest jaanipäeva paiku, mis sunnib marju müüma isegi alla omahinna. Nii tehakse sordikatseid, ajatatakse marjade valmimist ning rajamisel on teine külmhoone. Veel on plaanis moodne klaaskasvuhoone, et kasvulavadel maasikaid kasvatada, marjade külmutamine ja väärindamine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põlvamaal Ahja külje all tegutsev Hillar Lillo Joosepi talu võib pidada maasikakasvatuses teed rajavaks pereettevõtteks. Noorperemees Ranet Roositalu, kes kannab ühtlasi turundus- ja müügijuhi ning agronoomi tiitlit, on võtnud sihiks suurendada kodumaiste maasikate osakaalu turul praeguselt 8–10 protsendilt. Idee on pikendada maasikaaega ühelt kuult märksa pikemale ajale, ajatades marjade valmimist, kasutades tunneleid ja eri sorte ning kasvuhooneid.

Avamaapind vähenemas

21.07.2021 26.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto