Päästeamet: kesksuvel upub vähemalt kolm inimest nädalas

Uppumisohus mehe päästmine. Foto on illustratiivne. FOTO: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Pühapäeval tähistataval ülemaailmsel uppumise ennetamise päeval tõi päästeamet veeõnnetuste statistika seas välja ka selle, et tänavu südasuvel on nädalas uppunud vähemalt kolm inimest.

"Sel aastal on uppunud 35 inimest, kellest 17 just suvekuudel," teatas päästeamet sotsiaalmeedias. "Alates jaanipäeva nädalast oleme kaotanud veeõnnetustes minimaalselt kolm inimest nädalas."

Suurim uppumispõhjus on olnud vette kukkumine: 12 veesurma 35-st on juhtunud just nii. Suplemise tagajärjel on tänavu uppunud üksteist, kalastamise käigus kaheksa ja jääsõitu tehes üks inimene.

Päästeamet soovitab veeohtudest vestelda nii eakate kui ka lastega. Viimastel tuleks seejuures alati silm peal hoida.

Tundmatus kohas ei tohi vette hüpata keegi, sest lisaks madalale veetasemele võib seal olla veealuseid poste, kive ja kände. Ka tugeva lainetuse ja kiire vooluga veekogudesse sisenemine võib lõppeda traagiliselt.

Ujuda tuleks kalda lähedal, et jalad põhja ulatuksid – nii on väsimise või terviserikke korral riskid väiksemad.

Vesi ja alkohol ei käi kokku. Ohtlikud on isegi nõrk joove ja pohmell, mis võivad kaasa tuua vereringehäired nii südames kui ka jäsemetes. Purjus sõpru ei tohi vette lasta ja kanda tuleb korrektselt kinnitatud päästevesti. Päästevest või uppumiskindlat jopet tuleks kanda ka kahlamispükstega kalastades.

Tagasi üles
Back