Räpina ja Otepää vallas uppusid alkoholi tarvitanud mehed

Mehikoorma sadam. Foto on illustratiivne. FOTO: Mati Määrits / Lõuna-Eesti Postimees

Pühapäeval uppusid Räpina ja Otepää vallas kaks enne ujumist alkoholi tarvitanud meest.

Kell 16.31 teatati, et Põlvamaal Räpina vallas Mehikoorma sadamas on uppumas mees, kes oli appi hüüdnud, järsust kaldast välja ronida püüdes tagasi sügavasse vette kukkunud, vee alla vajunud ja enam pinnale ei tulnud. Kohalik sukelduja varustuses mees koos pääste pinnaltpäästjatega otsisid kadunuks jäänud meest tulemusteta.

Muuhulgas kasutati traalimiseks kalavõrke. Kohale tellitud professionaalne tuuker leidis uppunud 33aastase mehe kell 20.15. Uppunu oli varem aega veetnud ohtralt alkoholi tarvitanud seltskonnas. Teda küll keelati ka seltskonnakaaslaste poolt, kuid need teda ujuma minemast takistada ei suutnud.

Kell 18.17 teatati, et Valgamaal Otepää vallas Truuta külas tõid inimesed Nahajärvest välja umbes 15 minutit varem kadunuks jäänud 63-aastase mehe. Mehe asukoht leiti kõigepealt eraisiku drooni abil. Abiandjad alustasid mehe elustamist, mille võtsid üle kohale tõtanud päästjad ja seejärel kiirabitöötajad. Kahjuks meest elustada ei õnnestunud. Esialgsetel andmetel oli uppunu enne ujuma minekut vähesel määral alkoholi tarvitanud.

Päästjad hoiatavad, et vesi ja alkohol kokku ei käi. Kuuma ilma ja alkoholi koosmõju on ettearvamatu ning võib esile kutsuda teadvuse kaotuse või muu terviserikke, mille järel vette läinud inimene ilma kiire abita upub. Turvalisem on ujuda valvega rannas, kus vesi läheb aeglaselt sügavaks, hoidudes kalda lähedale.

18.10.2021 21.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto