Komisjon ei tuvastanud otsest rikkumist

Siim Kabrits

FOTO: Postimees / Scanpix

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon kinnitas oma 6. veebruari istungil Riigikogu liikme, Valgamaalt Tõrvast pärit Siim Kabritsa ja endise liikme Indrek Raudse majanduslike huvide deklaratsiooni ja võimaliku huvide konflikti kontrollimise tulemuste kokkuvõtte. Kontrollimine algatati seoses niinimetatud elamislubadega kaubitsemise juhtumiga.

Komisjon ei tuvastanud Kabritsa ega Raudse tegevuses korruptsioonivastase seaduse otsest rikkumist, kuna komisjonil puuduvad andmed, et nad oleksid saanud rahalist või muud materiaalset kasu neile kuuluvate osaühingute tegevusest.

Ka ei tuvastanud komisjon nende tegevuses Riigikogu liikme staatuse seaduses ega korruptsioonivastases seaduses sätestatud tegevus- ja toimingupiirangu otseseid rikkumisi.

Samas pidas komisjon taunitavaks Indrek Raudse osalemist äritegevuses, mis võis tekitada huvide konflikti tema Riigikogu liikme staatusega, võttes osa ümarlauast, mis kujundas seadusloomet antud vallas ja oli kaudselt seotud tema eraettevõtlusega.

Komisjon ei tuvastanud Siim Kabritsa puhul ka eetilisi rikkumisi.

«Mõistan hukka äri fiktiivsete elamislubadega. Isegi kui tegemist on juriidiliselt korrektse tegevusega, ei sobi see kindlasti Isamaa ja Res Publica Liidu liikmele ja riigiameti töötajale. Sellesse ei saa teisiti suhtuda,» kinnitas Siim Kabrits 6. veebruaril Valgamaalasele saadetud kirjas.

Samas lisas ta, et ostis oma ettevõtte OÜ Alistar Consult kaudu osaluse firmas OÜ Centennial Investments, mis soetas vanalinnas, Kooli tänaval asuva maja. «Seeläbi sain ka selle üheks omanikuks. Teised omanikud olid firmade kaudu Indrek Raudne ja Nikolai Stelmach.» Just see maja sai kurikuulsaks, kuna sellele aadressile oli registreeritud hulk Venemaa päritolu ärimeestele kuuluvate ettevõtete juriidilisi aadresse.

"OÜ Centennial Investments on minu ainuke ühine ettevõte Nikolai Stelmachi ja Indrek Raudsega ning kinnitan, et mul ei ole Kooli tänava majaga seoses toimunuga mingit muud sidet kui kinnisvara osaline omamine," ütles Kabrits.

Ta lisas, et on tänaseks olen väljunud OÜ Centennial Investments osaniku staatusest, kuna ettevõttele kuuluv kinnisvaraobjekt on olnud võimaliku ebaeetilise äri keskpunkt.
 

Tagasi üles