Kaitsevägi piirab vaktsineerimata ajateenijate väljalubasid

BNS
Copy
Ajateenistusse saabunud Kuperjanovi pataljonis.
Ajateenistusse saabunud Kuperjanovi pataljonis. Foto: Arved Breidaks / Lõuna-Eesti Postimees

Vaktsineerimisest loobunud ajateenijate puhul on väljalubade andmine piiratud maksimaalselt ühele korrale kuus, teatas kaitsevägi.

Selline piirang vähendab nende võimalike kontaktide arvu ja nende poolt viiruse levitamise võimalust. Samuti kohustab mittevaktsineerimine end teistest tihedamalt COVID-19 vastu testima, teatas kaitsevägi.

«Kaitsevägi loodab, et kõik meie teenistujad mõistavad koroonaviiruse vastase vaktsineerimise vajalikkust enda ja teenistuskaaslaste tervise kaitseks. Suvise kutsega ajateenistusse saabunud kutsealuste seas olid ligi pooled juba enne teenistust vähemalt ühe vaktsiinidoosi saanud ning ülejäänud on enamuses valmis seda teenistuses olles tegema,» ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. «Vaktsineerimine on vajalik, et hoida meie teenistujaid tervetena, tagada väljaõppe plaanipärane jätkumine ning hoida kaitseväe võitlusvõimet.»

Eelmisel nädalal alustas teenistust ligi 2000 uut ajateenijat, kellest pea pooled oli teenistusse saabudes COVID-19 vastu juba vaktsineeritud ning enamus mittevaktsineeritutest oli valmis seda tegema ajateenistusse asudes.

Kokku on teenistust alustanud sõduritest 93 protsenti COVID-i vastu vaktsineeritud või valmis ennast vaktsineerima.

«Eelmisel aastal oli COVID tingimustes perioode, kus ajateenijad ei pääsenud pikalt väljaloale ja see omas otsest mõju nende motivatsioonile. Mida rohkem on kaitseväes vaktsineerituid, seda väiksem on viiruse leviku võimalus ning see on parimaks võimaluseks juba harjumuspäraseks saanud elukorralduse juurde naasmiseks, mille osaks on ka väljalubade andmine ning näiteks külastuspäevade korraldamine,» ütles kolonelleitnant Lusti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles