Setomaal esietendub Taarka pärimusteatri igatsusdraama

Petserimaa Igatsus esietendub 31. juulil Säpina heinaküünis. FOTO: Triinu Pungits

Taarka pärimusteater tuleb laupäeval Setomaal vanas küünihoones välja setokeelse draamaga «Petserimaa igatsus», mille kujundus pärineb valdavalt nõukogude ajast.

«80 protsenti lavakujundusest, dekoratsioonidest ja kostüümidest on teisel ringil ning pärit Lõuna-Eestist, sellepärast et meie meeskonna jaoks on taaskasutus ja koostöö kohalike kogukondadega väga oluline,» ütles lava- ja kostüümikunstnik Triinu Pungits. «Kuigi lavakujundus on pigem märgiline, on enamus lavakujundusest nõukogude aja pärand, mis toetab lavastuse 90-ndate olustikku. Meie igatsus on tihti seotud esemete ja lõhnadega, mis viivad meid meenutuste radadele.»

Petserist kõigest 8 kilomeetri kaugusele jääva Säpina küünihoones mängitav tükk põhineb Petserimaa kirjaniku ja pikaaegse ajakirjaniku Ilmar Vananurme samanimelisel näidendil, mille on kohandanud Urmas Lennuk Rakvere teatritst. Vananurme tõsielulise näidendi peateema on piirideülene armastus, mille kohta võib öelda ka kontrolljooneülene armastus.

Näitlejatena astuvad üles Siim Angerpikk, Jekaterina Moskalenko, Lauli Otsar ja Agur Seim. Lava ja kostüümid on kujundanud Triinu Pungits ning valguskunstnik on Enor Niinemägi Tartu Üliõpilasteatrist. Produtsent on Kelly Kittus. Lavastuses kõlab 2020. aasta muusiku tiitli pälvinud Mari Kalkuni autorilooming.

30.07.2021 04.08.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto