P, 22.05.2022

Galerii ⟩ Maanteemuhk teeb maastikul linnamaasturile silmad ette

Tiit Loim
, reporter
Maanteemuhk teeb maastikul linnamaasturile silmad ette
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muhuklubi president Imre Nõmmik (paremal) ja tänavuste suvepäevade korraldaja Kalle Muhel tõdesid, et muhk on hea tuju auto. Pildil on nad Nõmmiku 1965. aasta masinaga.
Muhuklubi president Imre Nõmmik (paremal) ja tänavuste suvepäevade korraldaja Kalle Muhel tõdesid, et muhk on hea tuju auto. Pildil on nad Nõmmiku 1965. aasta masinaga. Foto: Tiit Loim / Lõuna-Eesti Postimees

Maanteemuhufännide Imre Nõmmiku ja Kalle Muheli kinnitusel on tegemist hea tuju autoga. Kuigi maanteeraketiga tegu ei ole, on auto aga üllatavalt praktiline näiteks auklikel kruusateedel.

Imre Nõmmik on muhuklubi president juba 2004. aastast. Alguses oli liikmeid kümmekond, nüüdseks on neid kõvasti rohkem. «Mingi alguse sai aastal 2000, aga uus sündimine oli 2004, siis kui mina selle üle võtsin ja kodulehe tegin. Sealt alates oleme nendega rallinud,» kirjeldas ta.

Laupäeval tulid klubi maanteemuhkude ehk õige nimega ZAZ-965 või ZAZ-965A omanikud kokku suvepäevadel Võrumaal Haanjamehe talus. Samuti klubi liige, ürituse korraldaja Kalle Muhel märkis, et Imre hall maanteemuhk on päris kuulus. «See on vist kõikidest Eestimaa lehtedest läbi käinud.»

Märksõnad
Tagasi üles