P, 22.05.2022

Tõrvat külastasid kolleegid Läti sõprusomavalitsusest

LEPM
Tõrvat külastasid kolleegid Läti sõprusomavalitsusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõrvat külastasid kolleegid Läti sõprusomavalitsusest.
Tõrvat külastasid kolleegid Läti sõprusomavalitsusest. Foto: Tõrva vallavalitsus

Lätis toimunud haldusreformi järel sai Tõrva sõprusomavalitsusest Rujienast üks osa suurest Valmiera haldusüksusest. Endine Rujiena esimees ja nüüdne Valmiera piirkonna aseesimees Guntis Gladkins, Rujiena arendusjuht Līga Martinsone ning kultuuri- ja turismikeskuse juhataja Guna Kibere käisid neljapäeval tutvumas Tõrvaga.

Piiriülesed külalised võttis vastu Tõrva vallavanem Maido Ruusmann, kes tutvustas neile Tõrva piirkonna viimaste aastate arenguid ja kultuuriobjekte ning loomulikult hiljuti avatud Tõrva Veemõnulat. Üksmeelele jõuti selles, et piiriüleses koostöös, eriti kultuuri ja turismi valdkonnas, on palju potentsiaali ning edasi tuleks liikuda juba konkreetsete projektidega.

Tõrva vallavanem Maido Ruusmann sõnas, et kuigi viirus on tugevalt piiranud suhteid sõprusomavalitsustega, siis tasuks nüüd edasi liikuda juba täpse koostöökavaga. „Valmiera piirkonnaga turismivaldkonna arendamine on väga perspektiivikas, sest eraldab meid ju üksnes riigipiir. See on hea võimalus õppida üksteiselt, jagada parimaid praktikaid ning võtta ette uusi ambitsioonikaid projekte, mida üheskoos ellu viia.“

Lõunanaabritele sümpatiseeris Tõrva eluolu ning koheselt leiti ka ideid, mida kodumaale kaasa võtta.

Märksõnad
Tagasi üles