P, 22.05.2022

Anti Haugas: vaktsineerimisega hoiame töökohti

Anti Haugas
, Reformierakonna Võru piirkonna esimees
Anti Haugas: vaktsineerimisega hoiame töökohti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anti Haugas
Anti Haugas Foto: Erakogu

Viiruste levikuga tajub esmast lööki eesliinitöötaja, kelle töömaht kasvab. Töökoha kaotab aga esimesena teenindava sektori personal. Riigi tugi töökohtade säilitamisel on tähtis, kuid ka siin on raha ja võimalused piiratud. Aidata saab, kuni jätkub rasva, kuid kehvas makromajanduslikus seisus on seegi kiire sulama. Möödunud aasta oli korralik raputus meile kõigile. See pani proovile nii meie vaimse tervise kui avaliku sektori ehk tegelikult meie kõigi rahakoti.

Karmid piirangud ning vaktsiinide arendamine on toonud teatava kindluse, jalad oleksid justkui juba põhjas. Selle aasta suvise majanduse vaheprognoosi kohaselt peaks Euroopa Liidu ja euro­ala majandus kasvama tänavu 4,8 protsenti ja 2022. aastal 4,5 protsenti. Kevadise prognoosiga võrreldes on kasvumäär 2021. aastal märgatavalt kõrgem. Eelduste kohaselt saavutab reaalne SKP nii euroliidus kui euroalal uuesti kriisieelse taseme selle aasta viimases kvartalis. Kõige kiiremini taastuvad riigid, kus on rohkem vaktsineerituid.

2. augustiks oli minu kodumaakonnas Võrumaal end vaktsineerinud 52,64 protsenti elanikkonnast. Oleme selle näitajaga Ida-Virumaa ees tagantpoolt teised. Enim paistame väikese aktiivsusega silma riskirühma mittekuulujate seas. Selgelt maha oleme jäänud ka üle 80-aastaste vanuserühmas.

Märksõnad
Tagasi üles