iDeal kampaania

Tänasest saab vaadata tuludeklaratsiooni andmeid

Foto on illustreeriv.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Alates tänasest, 8. veebruarist kuni 10. veebruarini saab e-maksuametis/e-tollis vaadata maksu- ja tolliametile (MTA) teadaolevaid andmeid oma kulude ja tulude kohta, mis kantakse eeltäidetud tuludeklaratsioonile. Andmeid saab vaadata e-maksuameti/e-tolli rubriigis 2011. aasta tuludeklaratsiooni MTA andmed.

Maksu- ja tolliamet soovitab esitatud andmeid eelnevalt kontrollida, et tulude deklareerimine läheks lihtsalt ja kiirelt. Kui andmed puuduvad või erinevad teadaolevatest, palutakse pöörduda väljamakse tegija või kulu saaja poole palvega puuduvad andmed maksuhaldurile elektrooniliselt esitada või esitatud andmed parandada.

Kui tööandjad, koolitusasutused või teised asutused ei saa andmeid elektrooniliselt esitada või neid parandada, tuleb seda tulusaajal endal teha. Sel juhul palub amet kulu tegemist tõendavad dokumendid esitada deklareerijal.

Laenuintresside andmeid saab eeltäidetud tuludeklaratsiooni jaoks edastada elektrooniliselt internetipankade kaudu. MTA palub intresside andmed edastada kindlasti enne tuludeklaratsiooni täitmist. Täiendavat infot intresside kohta saab pangast.

2011. aastal võetud eluasemelaenude puhul kontrollib maksuhaldur laenuintresside õiget deklareerimist ja laenu sihtotstarbelist kasutamist, et tagada õige deklareerimine kohe esimesel aastal.

Pärast tuludeklaratsiooni esitamist tasub kindlasti jälgida infot e-maksuametis/e-tollis tulude deklareerimise infoleheküljel.

E-maksuametis/e-tollis saab tuludeklaratsiooni esitada alates 15. veebruarist.

Eeldatava suure deklareerijate hulga tõttu võib e-maksuamet/e-toll olla esimestel päevadel ülekoormatud. Amet palub klientidelt mõistvat suhtumist ja võimalusel esitada deklaratsioon mõni päev hiljem.

Tulude deklareerimist puudutavat infot ja abi saab MTA kodulehelt.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles