Noored orienteerujad võistlesid EM-il edukalt

Lõuna-Eesti Postimees
M16 vanusegrupi pronksimeeskond (vasakult): Chris Marcus Krahv, Renno Merenäkk ja Ossi Priks. Foto: Kenny Kivikas

Vilniuses lõppesid pühapäeval 29 riigi koondise osalusel toimunud noorte Euroopa meistrivõistlused orienteerumises.

Võisteldi neljas võistlusklassis – kuni 16-aastased ja kuni 18-aastased neiud ning noormehed. Kavas oli kolm võistlusala – tavarada, sprint ja teatejooksud. Eesti koondis tegi ühe läbi aegade edukamaid sooritusi, jõudes kõigil kolmel võistluspäeval vähemalt ühe esindajaga pjedestaalile.

Edukaimaks osutus teatejooksude päev, kui Eesti kuni 16-aastaste noormeeste koondis koosseisus Chris Marcus Krahv, Ossi Priks, Renno Merenäkk võitis Taani ja Tšehhi järel pronksmedalid.

Kuni 18-aastaste noormeeste seas jäi Eesti koondis – Mihkel Mahla, Jürgen Joonas, Olle Ilmar Jaama – Norra, Tšehhi ja Leedu järel 28 sekundiga esimesena medalita, olles ühe sekundilise eduga Venemaa ees neljas.

Tavarajal tõusis viienda kohaga pjedestaalile Harriet Koppel kuni 16-aastaste neidude seas, sprindis sai samaga hakkama Jürgen Joonas kuni 18-aastaste noormeeste klassis. Esikümnesse jõudsid tavarajal veel Brigitte Panker (7. koht klassis N18) ja Ossi Priks (10. koht klassis M16).