, videoreporter
Rahvatriatlonil lõi kaasa 25 noort.
Rahvatriatlonil lõi kaasa 25 noort. Foto: Sigrit Lilloja

Harrastajad võtsid Haanjas mõõtu triatlonis, kus põhidistantsil näitasid parimat minekut Robin Randoja ja Liis Kapten ning võistkonnavõistluses tuli vett segama Eesti parim ujuja Kregor Zirk.

Võistluskeskus asus Vaskna järve ääres. Põhidistantsi läbijatel tuli kõigepealt ujuda järves 250 meetrit, seejärel hüpata ratta sadulasse ja vändata 12 kilomeetrit ning lõpetuseks veel joosta kaks kilomeetrit.

Väledad jalad viisid võidule

Jahedast, 17-kraadisest järveveest tuli kõige kiiremini välja Markus Marandi, rattasõidus oli parim Siim Türna. Võidu saavutas aga jooksurajal kõige väledamaid jalgu näidanud Robin Randoja (T3 triath­lon team), kelle võiduaeg oli 34.23.

Kohe Randoja järel finišeerus võistluse parim naine Liis Kapten (21CC triatloniklubi) ajaga 35.40. Põhivõistluse lõpetas 46 osalejat.

Kõige vaatemängulisemaks kujunes aga võistkonnavõistlus, kus tegi kaasa hiljuti Tokyo olümpiamängudel Eesti rekordeid purustanud ujuja Kregor Zirk (AOK dream team). Ehkki Ujumise spordiklubi esindaja Erik Anja püüdis 350-meetrisel distantsil Zirgile konkurentsi pakkuda, läks olümpialane ikkagi oma teed ja võttis kindla alavõidu ajaga 3.57.

18-kilomeetrisel rattaringil möödus Ujumise spordiklubi rattur Arthur Kooser võistlust juhtinud Priit Kasenõmmest ja võttis ajaga 27.26 alavõidu. Kooser suutis Kasenõmme maha raputada ja saata Henry Räppo rajale arvestatava eduga. Teisel kohal startinud Rauno Laumets alustas jooksudistantsi 46-sekundise kaotusega.

Kaotus jäi alla minuti

Henry Räppo jooksis neli kilomeetrit kõige kiiremini ning kindlustas Ujumise spordiklubile võidu ajaga 46.54. AOK dream team jäi neile alla 59 sekundiga. Kolmanda koha sai Rõuge valla võistkond koosseisus Chris Helin Loik, Raul Olle ja Indrek Ivask kaotusega 5.21.