Kahekordne maailmameister ⟩ Tanel Visnap võitis kurtide MM-il kulla ka 200 meetri jooksus

Tiit Loim
Tanel Visnap
Tanel Visnap Foto: Eesti Kurtide Spordiliit

Kui alles kaks päeva tagasi võitis valgalane Tanel Visnap Poolas Lublinis peetavatel 4. kurtide maailmameistrivõistustel kulla 100 meetri jooksus, siis täna lisandus kuld ka 200 meetris.

Visnap oli 200 meetri jooksu finaalis parim ajaga 21,46 sekundit, vahendas mehe treener Raimond Luts. Ühtlasi tähistab see aeg kurtide maailmameistrivõistluste rekordit.

Raimond Luts lausus, et Visnapi keskendumisvõime ja suutlikkus end õigel hetkel üles kütta on sportlasele viimasel ajal tohutult energiat andnud. «Tahtmist on, et tulla kuskile ja tega midagi. Vaimne pool on hästi tugev. Pärast raskemaid treeninguid oli suurem puhkus. Asi läks täkkesse.»

Poolfinaalis jooksis Visnap välja aja 22,30 sekundit ning lausus pärast võistlust, et ei pannud seal kõike välja ja säästis end meelega edasisteks pingutusteks.

Lisaks võitis Visnap samadel võistlustel kaugushüppes pronksi tulemusega 7 meetrit. «Väga stabiilne hüpe oli. Kui oleks õnne olnud, oleks võinud kauguse ka võita,» kommenteeris Raimond Luts.