K, 4.10.2023

Lõuna regiooni koolides on üle poolesaja koroonajuhtumi

Facebook
Comments
Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht kardab, et Keeni kooli koldesse võib lisanduda veelgi nakatunuid.
Terviseameti Lõuna regiooni juht Tiia Luht kardab, et Keeni kooli koldesse võib lisanduda veelgi nakatunuid. Foto: Sille Annuk

Peale Keeni koolis lahvatanud koroonalaine on koroonajuhtumeid teada ka kuuest Võrumaa koolist. Kogu Lõuna regiooni peale on terviseameti teatel koolides kokku erinevaid haigestumisjuhtumeid vähemalt 50.

Terviseametil on Võrumaa koolidest teada juhtumid Võru gümnaasiumis, Võru Kreutzwaldi koolis, Antsla gümnaasiumis, Rõuge põhikoolis, Parksepa koolis, Vastseliina gümnaasiumis.

«Nimetatud koolides on üksikud juhtumid ja nendes veel ei anna kolde mõõtu välja. Koolid üritavad praegu tublilt testida,» lausus terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht. «Need on kõik juhtumid, kus haigestunud isik on nakkusohtlikul ajal olnud koolis.»

Otepää vallas asuv Keeni kool loodab uuel nädalal õppetööga jätkata. «Keeni kooli võib nakatunuid veel lisanduda, kuid praegu saan öelda, et vähemalt 29 haigestunut on,» lausus Luht.

Kooli juures tegutsev lasteaed Kratila alustab esmaspäevast tervete laste vastuvõtmist. Viiruse leviku takistamiseks tuleb haige laps kindlasti koju jätta.

Tulenevalt praegusest olukorrast on kooli juhtkond kooskõlas vallavalitsusega otsustanud 13.-17. septembril jätkata kooliga distantsõppel. See tähendab, et kodus olevad terved õpilased osalevad tundides veebivahendusel ning haiged lapsed ravivad end. Igapäevased ülesanded lisatakse Stuudiumisse, vajadusel saab pöörduda abi saamiseks õpetajate poole.

Keeni kool otsustati nädala lõpuni sulgeda teisipäeval, kuna 103 õpilasest tuli kooli sel päeval vaid 39. Puudujatest paljude puhul oli direktor Kalmer Sarve sõnul põhjust kahtlustada, et nad on nakatunud koroonaviirusega. Ametlikult oli selleks ajaks tuvastatud üle kümne nakatumise. Ilmselt tõi haiguse kooli nakatunud töötaja.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles