L, 3.12.2022

Setomaal leitud surnud metssiga osutus katkuhaigeks

Lõuna-Eesti Postimees
Setomaal leitud surnud metssiga osutus katkuhaigeks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Metssiga.
Metssiga. Foto: Elmo Riig

Mikitamäe lähistel asuva Kahkva küla Haava talu varemete juurest leitud metssea korjuse uurimisel selgus, et loom oli nakatunud sigade Aafrika katku (SAK), teatas Eesti jahimeeste selts reedel.

Surnud sealt võeti proov 11. septembril. Suure tõenäosusega on tegemist Pihkva oblastist Eestisse levinud värske viirusega, hindavad jahimehed. Venemaa SAK-i leviku kaardilt on näha, et Venemaa lääneosas, sealhulgas Pihkva piirkonnas, on nii kodu- kui ka metssigade SAK-i positiivseid juhtumeid, kirjutatakse jahimeeste seltsi kodulehel.

Eestis on viimati SAK-i puhangud olnud Raplamaal ja Lääne-Virumaal. Need SAK-i puhangud tõstsid teema teravalt taas päevakorda ning 12. augustil pöördusid Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust ja Põllumajandus- ja toiduameti peadirektor Urmas Kirtsi seakatku leviku osas jahimeeste poole.

Jahimeestel, seakasvatajatel ja kõigil teistel, kes võivad haigusega kokku puutuda, tuleb olla tähelepanelik. Jahimeestel on vajalik küttida ära kõik nähtavad metssead. Seakatk saab levida seal, kus sigade arvukus on suur. Mida väiksem on arvukus, seda vähem ka haigus levib.

1. oktoobrist algab ka ajujahihooaeg, mil jahimehed on rohkem metsas.

Märksõnad
Tagasi üles