Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Pension kasvab järgmisel aastal 590 euroni kuus

Keskmine pension muutub valitsuse lubaduse kohaselt taas ka maksuvabaks. FOTO: Toomas Huik

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus kinnitas neljapäeval toimunud valitsuse pressikonverentsil, et tuleval aastal suureneb pension 590 euroni kuus, samuti tõuseb järgmise aasta riigieelarves üksi elava pensionäri toetus 115 eurolt 200 euroni.

Tervise- ja tööministri Tanel Kiige sõnul lähenetakse eakate heaolu parendamisele mitme sammuga. «Läbi indekseerimiste ja erakorralise pensionitõusu tõuseb keskmine vanaduspension 2022. ja 2023. aastal kokku enam kui 100 euro võrra. Sellele lisandub maksuvaba tulu arvestus alates 2023. aastast ehk keskmine pension muutub taas maksuvabaks,» märkis Kiik.

Samuti eraldab valitsus vaimse tervisega seonduvate probleemide lahendamiseks kokku ligi 6 miljonit eurot. Kiige sõnul puudutab see pakett nii lisarahasid kui ühekordselt eraldatavaid summasid. Muu hulgas on ette nähtud raha kliiniliste psühholoogide koolitamiseks, terviseteenuste kättesaadavuse tagamise parandamiseks, ohvriabiks, aga ka alkoholi liigtarvitamise ennetamiseks ja sundravi puudujäägi katteks.

Peaminister Kaja Kallas tõi riigieelarvega seotult esile ka perelepituseelnõu heakskiitmise ja rahastamise. «Selle mõte on, et vanemad saavad kokku leppida lapse heaolust lähtuvalt lapse edasise elukorralduse ilma, et nad peaksid minema kohtusse.»

Riiigieelarve üleaandmine on planeeritud 30. septembriks.

Tagasi üles
Back