Dirigent: koondamisjutt tegi meid tuntumaks

Dirigent Riivo Jõgi tõdes, et koondamise plaanist kuuldes poetasid PPA orkestri liikmed alguses pisaraidki, ent nüüdseks on neil rahu südames tagasi. FOTO: Elmo Riig

Hiljuti sai teatavaks, et lisaks kaitseväe orkestrile samuti koondamisohus olnud politsei- ja piirivalveameti orkester jätkab uuest aastast Tallinna politseiorkestrina. Põlvalasest dirigent Riivo Jõgi tõdes, et vahepealsest leinameeleolust on nüüdseks välja tuldud ja meediakära tõi kaasa isegi ühe hea aspekti: puhkpilliorkestrid said rahva seas tuntumaks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vahepeal oli hirm suisa mõlemast orkestrist ilma jääda, nimetasite plaani kultuurigenotsiidiks. Kuidas muusikud ennast praeguseks tunnevad?

Väga keerulised ajad on olnud. Eriti orkestrantidele. Mõni muusik on lausa üle kahekümne aasta selles koosseisus olnud. Kui tuli uudis kevade poole, et lõpetatakse orkester ära, oli nii mõnelgi mängijal pisar silmas, sest terve elu on nad seda ametit pidanud ja kuhu sa nüüd 55-aastaselt lähed. Kuidas see kõik lahenes, oli hästi tore: Tallinna linn tuli appi ja pakkus välja, et võime tulla nende puhkpilliorkestriks linna alluvusse.

29.09.2021 04.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto