Varjupaikades algas taas musta kassi kuu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Must kass. Foto on illustratiivne.
Must kass. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Varjupaikade MTÜ tähistab ka tänavu juba traditsiooniks saanud musta kassi kuud. Musta kassi kuu kampaania raames saab kuuest loomade varjupaigast üle Eesti võtta oktoobrikuu jooksul musta või mustvalge kassi tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel sümboolse ühe euroga.

Varjupaikade MTÜ esindaja sõnul on musta kassi kuu osutunud nende kõige populaarsemaks kampaaniaks.

«Meil on tõeliselt hea meel, et saame läbi selle kampaania tõmmata tähelepanu nendele kassidele, kes muidu jäävad varjupaikades pigem tagaplaanile,» sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa. «Tahame näidata, et musta värvi kassid väärivad sama palju tähelepanu ja armastust nagu iga teine kass ja seda aasta ringi, mitte ainult oktoobrikuus. Loomulikult on meie eesmärgiks leida loomadele hoolivad kodud kogu eluks ning on väga oluline rõhutada, et looma võtmine peab olema läbimõeldud otsus.»

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud alates 2014. aastast. Ja kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju lisaks mustadele kassidele ka väga palju teisi kasse. Nii saadeti eelmise aasta oktoobris koju rekordilised 209 kassi. Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 141 musta kassi.

Sel aastal ühineb kampaaniaga Sokisahtel, kinkides iga oktoobris ostetud kassipildiga sokipaari pealt 1 euro varjupaigakasside heaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles