K, 30.11.2022

Pikale veninud mälumängusari jõudis finišisse

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Pikale veninud mälumängusari jõudis finišisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui tavaliselt stardib mõttesportlaste seas hinnatud Palupera karikasari jaanuari viimasel reedel ja jõuab lõpule märtsis, siis tänavu lahutas esimest ja viimast osavõistlust kaheksa kuud.

Sellise olukorra põhjustas elu pea peale pööranud koroonaviirus. Kui esimene mänguvoor suudeti jaanuaris Rõngu rahvamajas viiruse kiuste ära pidada, siis järgmised mängud tuli pidada suvel ja viimane suisa oktoobris. Ka peeti tänavu tavalise kolme mänguvooru asemel neli, et juhul kui viirus mõnel võistkonnal kohale tulla ei luba, saaks nad konkurentsis püsida. Arvesse läks iga võistkonna kolm parimat tulemust.

Ministrid luubi all

Tavapäraselt olid küsimused teinud Tõnu Talve ja Valdis Meos. Viimases voorus panid nad eelkõige proovile võistlejate teadmised Eesti lähiajaloo kohta. Nii olid lausa kolm küsimust seotud taasiseseisvunud Eestis ministriametit pidanutega. Näiteks taheti teada, kes on Mart Laari esimesest valitsusest alates ametis olnud 23 siseministrist need, kes juba taevaseid politseijõude juhivad. Selliseid mehi on lausa neli: Heiki Arike, Robert Lepikson, Jüri Pihl ja Margus Leivo.

Küsiti ka, millised ministriportfellid kuuluvad Marko Pomerantsi kollektsiooni. Nagu paljud õigesti teadsid, on ta olnud nii keskkonna-, sotsiaal- kui siseminister. Samuti küsiti, millist ministriametit on pidanud kirjanik Jaak Jõerüüt. Õige vastus oli, et ta oli kaitseminister.

Kuna tegu oli ühtlasi Valgamaa lahtiste meistrivõistlustega, oli ka Valgamaaga seotud küsimusi. Kuigi võistlejad selle seose olemasolust kohe aru saada ei pruukinud. Sel juhul saadi rikkamaks teadmise võrra, et Valgast pärit olümpiavõitja Alfred Neuland sai oma suure võidu puhul suruda Belgia kuninga kätt või et 2002. aasta augustis oli Valgamaal sademete hulk rekordiliselt väike: vihma ei tulnud mitte üks tilk.

Magus võit

Karika nimel heitlesid eelkõige kaks Eesti mõtetsporditippe koondavat võistkonda. Kuigi mänguvõit läks kahepunktilise eduga Otepää ees lõpuks Kuke talule, võitis nelja mängu kokkuvõttes karika Otepää võistkond, kuhu kuulusid Heivi Truu, Mairold Kõrvel, Kaido Mägi ja Urmas Kuldmaa.

Kuldmaa tõdes, et võit tuli raskelt. Sama kinnitas Mägi. „Vastased kogusid koroonaajal jõudu ja iga mänguga tundus tõenäosus, et karikas meile tuleb, järjest väiksem.”

Seda magusam oli aga Kuldmaa sõnul asjaolu, et võita õnnestus nii 28. Palupera karikasari kui maakonna meistritiitel.

Viimases mängus saanud otepäälaste sõnul taas kord kinnitust ka vana mälumängutõde: „Esimene mõte on alati õige.” Samas just palju kripeldama ei jäänud. Nagu nentis Mairold Kõrvel: „Ühe vea tegime. Või kaks viga.”

Kolmas oli nii viimases mängus kui kokkuvõttes Alutaguse esindus. Valgamaa meistrivõistluste arvestuses võitis hõbemedalid Valga turniiribridži- ja mälumängu võistkond. Pronksmedalid läksid aga Puka tiimile. Medalid riputas võistlejatele kaela Elva valla spordijuht Madis Šumanov.

Mängu peakorraldaja Kalev Lõhmus avaldas lootust, et järgmine, 28. Palupera karikasari toimub taas tavapärases rütmis.

Märksõnad
Tagasi üles