Minister tunnustab Lõuna-Eesti silmapaistvaid vanemaealisi

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. Foto: Andres Haabu

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo tänab vanemaealisi, kes on aktiivselt panustanud kohaliku elu edendamisse ning mänginud kogukonnas positiivset rolli. Kokku saab tunnustatud 50 inimest üle Eesti.

Põlvamaalt pälvib tunnustuse Meedi Haabma, Valgamaalt Ene Raudsepp ning Võrumaalt Astrid Hurt ja Väino Repp.

«Üha rohkem on vanemaealisi, kes oma tavatöö kõrvalt tegelevad kas vabatahtlikult kogukonna elu arendamisega või jätkavad pensionile jäädes aktiivselt tegutsemist, et muuta kohalikes kogukondades paljude inimeste elu paremaks,» ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. «Vanemaealiste panus igapäevaelus ja ühiskonna arengus saab tänamatult vähe tähelepanu. Seega peame oluliseks aktiivsete ja silmapaistvate inimeste tunnustamist ning esile toomist.»

Tunnustuse pälvivad aktiivsed vanemaealised, kelle hulgas on endisi õpetajaid ja koorijuhte, rahvamaja juhatajaid, malevajuhendajaid, aktiivseid kohaliku elu eestvedajad, erivajadusega inimeste hooldajaid, inimesi, kes andsid eakatele kriisi ajal ZOOMi keskkonnas inglise keele tunde, samuti mitmeid vabatahtlikke.

Sotsiaalministeerium korraldab igal aastal augustis traditsioonilise sotsiaalkaitseministri vastuvõtu, et tunnustada silmapaistvaid vanemaealisi. Sel aastal otsustati aga COVID-19 haigestumiste arvu tõusu tõttu tänuüritus ära jätta. Kõigile tunnustuse pälvinutele saadetakse koju kingitus, mis koosneb nii ametlikust ministri tänukirjast kui Eesti ettevõtjate käsitöömeenetest.

Tagasi üles