K, 30.11.2022

Algab gripi vastu vaktsineerimine apteekides

LEPM
Algab gripi vastu vaktsineerimine apteekides
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Apteekides vaktsineerimise võimalus laieneb lähiajal veelgi. Foto on illustratiivne.
Apteekides vaktsineerimise võimalus laieneb lähiajal veelgi. Foto on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Sellest nädalast saab 24 apteegis üle Eesti vaktsineerida lisaks COVID-19 ka gripi vastu.

Eesti Proviisorapteekide Liidu juhi Ly Rootslase sõnul alustavad esimesed apteegid gripi vastu vaktsineerimisega juba sel nädalal, järgmisel nädalal suureneb teenust pakkuvate apteekide arv veelgi.

„See on juba neljas aasta, kui apteekides saab gripi vastu vaktsineerida. Meil on hea meel tõdeda, et huvi apteegis gripi vastu vaktsineerimise vastu on aasta-aastalt kasvanud ja sellega koos ka Eesti gripivastane vaktsineeritus,“ ütles Rootslane. „Lisaks jätkame ka COVID-19 vastu vaktsineerimisega. Apteegis vaktsineerimine on muutumas tavapäraseks teenuseks ning inimestele meeldib võimalus saada vaktsiinisüst kätte mugavalt õhtustel aegadel ja nädalavahetustel,“

2020. aastal vaktsineeriti apteekides gripi vastu 14 000 inimest, nendest kolmandiku moodustasid eakad, kes on gripi puhul peamine riskirühm.

Sellel aastal vaktsineeritakse apteekides neljavalentsete süstesuspensioonidega ning lisaks on esmakordselt turule tulemas ninna pihustatav gripivaktsiin. Süstesuspensioonid on näidustatud alates kuuendast elukuust, ninasprei lastele ja noorukitele vanuses 2-18 aastat.

Sel aastal on esmakordselt kõigile 65-aastastele ja vanematele inimestele gripivaktsiin tasuta. Eakate süstimisega alustatakse oktoobris perearstikeskustes. Apteegis esialgu eakatele tasuta gripi vastu vaktsineerimist ei toimu.

Apteegis viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteek annab teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT vahendid. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot leiab vaktsineeriapteegis.ee lehelt.

COVID-19 ja gripi vastu vaktsineerimine apteekides on planeeritud aasta lõpuni, vajadusel saame vaktsineerimist jätkata ka uuel aastal.

Lõuna-Eestis saab hetkeseisuga lasta and vaktsineerida Võrus Kagukeskuse Südameapteegis teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal ning laupäeva ennelõunal poole tunni jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles