K, 5.10.2022

Galerii ⟩ Kunagise sünnitusmaja asemele võib kerkida kauplus

Tiit Loim
, reporter
Kunagise sünnitusmaja asemele võib kerkida kauplus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kinnisvaraarendaja Vahur Saar loodab, et muinsuskaitseamet ei soovi lagunenud sünnitusmaja kaitse alla võtta. Sel juhul saaks lootuse kohaselt edasi minna hoone lammutamise plaaniga ning selle asemele ehitada uue poe.
Kinnisvaraarendaja Vahur Saar loodab, et muinsuskaitseamet ei soovi lagunenud sünnitusmaja kaitse alla võtta. Sel juhul saaks lootuse kohaselt edasi minna hoone lammutamise plaaniga ning selle asemele ehitada uue poe. Foto: Tiit Loim

Kui täitub kinnisvaraarendaja Vahur Saare lootus, seisab Valgas Kungla ja Pika tänava nurgal kunagise sünnitusmaja asemel järgmise aasta lõpuks kaubanduskeskus. Esialgu kaalub aga muinsuskaitseamet, kas haiglahoone kaitse alla võtta, mis tähendaks lammutamise keelamist.

Valgas aadressil Kungla 37 seisab juba aastaid tühjana 1929.–1930. aastal ehitatud endine haigla- ja sünnitusmaja. Tõrvast pärit Vahur Saarel on plaan kehvas seisus hoone lammutada ja luua selle asemele kaubanduskeskus. Vastav detailplaneering on vallal juba algatatud. «Mingit plekk-kuuti ei ole plaanis ehitada. Tahaks väärikasse kohta väärikat hoonet. Võimalusi on tänapäeval igasuguseid, näiteks betoonist teha, voodriga mängida,» lausus Saar.

Märksõnad
Tagasi üles