Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kahe päevaga on hääle andnud ligi 106 000 valijat

Valijad Võru kultuurimajas Kannel asuvas valimisjaoskonnas. FOTO: Tomi Saluveer / Lõuna-Eesti Postimees

Teisipäeval kella 20 seisuga oli kohaliku omavalitsuse volikogude valimisel üle Eesti hääletanud jaoskonnas 31 283 ja interneti teel oma hääle andnud 74 642 valijat.

Kõige aktiivsem hääletamisest osavõtt on olnud Tallinna linnas ja Hiiu maakonnas, kus on hääletamas käinud 11,7 protsenti valijatest, edastas riigi valmisteenistus. Kogu Eesti peale kokku on hääletamas käinud 9,9 protsenti valijatest.

E-hääletamine kestab ööpäevaringselt kuni laupäeva, 16. oktoobri õhtuni kell 20. Kuni neljapäeva, 14. oktoobrini saab valdade ja linnade ning Tallinna linnaosade keskustes hääletada kella 12-st 20-ni. Igas keskuses on avatud vähemalt üks jaoskond ja seal saavad hääletada kõik, sõltumata oma registrijärgsest elukohast.

Valimisnädala reedest pühapäevani on avatud kõik 448 valimisjaoskonda üle Eesti. Siis saab valija hääletada ükskõik millises oma linna või valla valimisjaoskonnas, Tallinnas linnaosa jaoskonnas. Erandiks on Peipsiääre vald Tartumaal, kus on neli valimisringkonda - seal hääletavad valijad oma ringkonna piires.

Tagasi üles
Back