Murdmaajooksu karikad leidsid omaniku

Lõuna-Eesti Postimees
Noormeete U20 vanuseklassi võitis Jürgen Joonas Võru spordikoolist (keskel). Talle järgnesid Sparta sportlased Oliver Annus ning Kert Kask. Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Pärnumaal Jõulumäe tervisespordikeskuses said teoks Eesti murdmajooksu karikavõistlused, kus selgusid Maarjamaa parimad krossijooksjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Klubide arvestuses läks esikoht Rapla jooksuklubile 382 punktiga Sparta spordiseltsi (345 p) ja SK Lindoni ees (320 p).

Naistest krooniti Eesti karikavõitjaks kuuekilomeetrisel distantsil Tuuli Tomingas (Viljandi VAK Staier). Teisena lõpetas koduradadel võistelnud Rapla jooksuklubi sportlane Birgit Pihelgas. Kolmanda koha teenis Täppsportlaste klubi värve esindanud Liliana Torn.

Meeste 10 kilomeetri distantsil näitas kõigile kandu Sparta SS staier Leonid Latepov. Esimest ringi vedanud Juri Kovaljov (Audentese SK) ületas finišijoone teisena. Kolmanda koha teenis pärnakas Karl Mäe (SK Altius).

Noormeeste U20 klassis ei jätnud teistele sõnaõigust Võru KJK Lõunalõvi sportlane Jürgen Joonas, kes võidutses kuue kilomeetri distantsil ajaga 21.18. Talle järgnesid Sparta sportlased Oliver Annus ning Kert Kask.

U18 vanuseklassis oli parim Valga klubi esindaja Carmen Rääk (keskel). Järgnesid Triin Erala ja Anne-Riin Peep. Foto: Marko Mumm/Eesti Kergejõustikuliit

Karikavõistluste põnevaima lõpplahenduse pakkusid U18 vanuseklassi neiud. Parimat lõpukiirust näitas Valga spordiklubi Maret-Sport jooksja Carmen Rääk, kes lõpetas kolmekilomeetri distantsi 11.32ga. Sama ajaga lõpetanud Rapla jooksuklubi staier Triin Erala teenis teise koha. Kolmandana ületas finišijoone Anne-Riin Peep 11.47ga.

Noormeeste U18 vanuseklassis dikteeris jooksu Ille Kuke õpilane Uku Renel Kronbergs. Tartu SS Kalev sportlane võitiski nelja kilomeetri murdmaajooksus esikoha. Järgnesid Kevin Jõesoo (Rapla JK) ning kahe sekundiga omakorda Jõesoole kaotanud Markko Gerassimov (Valga SK Maret Sport).

Eesti karikavõistluste U16, U18 ja U20 vanuseklassi kolm parimat said kutse Balti murdmaajooksu meistrivõistlustele, mis leiab aset 30. oktoobril Leedus Palangas.