N, 1.12.2022

GALERII ⟩ Kanepi valla aukodanikuks sai Vaike Kottisse

Aasta küla on Kaagvere/Karste
Mati Määrits
, reporter
Kanepi valla aukodanikuks sai Vaike Kottisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärast tunnustuse vastuvõtmist kogunesid valla teenekamad ühispildile. Esiplaanil vastne aukodanik Vaike Kottisse.
Pärast tunnustuse vastuvõtmist kogunesid valla teenekamad ühispildile. Esiplaanil vastne aukodanik Vaike Kottisse. Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kanepi valla järjekordne aukodanik on kohaliku segakoori eestvedaja ja seltsielu edendaja Vaike Kottisse, aasta küla on Kaagvere/Karste.

Vaike Kottissel on oluline roll 1994. aastal taas kokku tulnud Kanepi segakoori tegemistes. Ta on olnud Põlvamaa jaoks väga olulise kollektiivi ema, eestvedaja, arendaja. Lisaks lauljate motiveerimisele ja koorielu korraldamisele on ta olnud suureks ja asendamatuks toeks kõigile dirigentidele, kes 26 aasta jooksul on koori juhendanud. 30-40 liikmeline segakoor on osalenud pea kõikidel laulu-ja üldlaulupidudel ning laulupäevadel, andnud palju tähtpäevalisi juubelikontserte nii oma vallas, maakonnas kui ka välismaal.

2009. aastal oli Kottisse üks ajaloolise Kanepi Laulu Seltsi taasasutajatest ja kuulub juhatusse tänaseni. Tema panus Kanepi kultuuriloo hoidmisel on olnud märkimisväärne. 2020. aastal tunnustati Vaike Kottisset Eesti Kultuurkapitali elutööpreemiaga.

Märksõnad
Tagasi üles