GALERII ⟩ Kanepi valla aukodanikuks sai Vaike Kottisse

Pärast tunnustuse vastuvõtmist kogunesid valla teenekamad ühispildile. Esiplaanil vastne aukodanik Vaike Kottisse. FOTO: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees

Kanepi valla järjekordne aukodanik on kohaliku segakoori eestvedaja ja seltsielu edendaja Vaike Kottisse, aasta küla on Kaagvere/Karste.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vaike Kottissel on oluline roll 1994. aastal taas kokku tulnud Kanepi segakoori tegemistes. Ta on olnud Põlvamaa jaoks väga olulise kollektiivi ema, eestvedaja, arendaja. Lisaks lauljate motiveerimisele ja koorielu korraldamisele on ta olnud suureks ja asendamatuks toeks kõigile dirigentidele, kes 26 aasta jooksul on koori juhendanud. 30-40 liikmeline segakoor on osalenud pea kõikidel laulu-ja üldlaulupidudel ning laulupäevadel, andnud palju tähtpäevalisi juubelikontserte nii oma vallas, maakonnas kui ka välismaal.

2009. aastal oli Kottisse üks ajaloolise Kanepi Laulu Seltsi taasasutajatest ja kuulub juhatusse tänaseni. Tema panus Kanepi kultuuriloo hoidmisel on olnud märkimisväärne. 2020. aastal tunnustati Vaike Kottisset Eesti Kultuurkapitali elutööpreemiaga.

22.10.2021 27.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto