P, 26.03.2023

Ranet Roositalu on rahva aasta põllumees

LEPM
Ranet Roositalu on rahva aasta põllumees
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja andis üle lugeja lemmik aasta põllumehe tiitli Põlvamaa Joosepi talu peremehele (paremal) Ranet Roositalule.
Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja andis üle lugeja lemmik aasta põllumehe tiitli Põlvamaa Joosepi talu peremehele (paremal) Ranet Roositalule. Foto: Kuvatõmmis

Tänasel Aasta Põllumehe konverentsil anti üle Aasta Põllumees 2021 tiitel, mille sai Andres Vaan Topi Mõis OÜ-st, mis tegeleb Pärnumaal veisekasvatusega. Maalehe lugejate lemmiku tiitli pälvis Ranet Roositalu Põlvamaal asuvast Joosepi talust, mis tegeleb peaasjalikult maasikakasvatusega.

Lugejate lemmikut välja kuulutades ütles Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja, et võit oli ülekaalukas. «Minul isiklikult ei olnud üldse kahtlust selles, kes auhinna saab. Mitte sellepärast, et teised oleksid halvemad, aga kui sa käid turgudel ringi, siis ühte nominenti on viimased kaks-kolm aastat hästi palju turgudel näha – ilmselt on inimestele meelde jäänud ja võit oli ülekaalukas,» lasus Riikoja.

Küsimusele, mis tagab Eesti põllumajanduse edu, lausus rahva lemmik Ranet Roositalu, et selleks on põllumehe talupojamõistus. «See on see, mis lõpuks viib kõikidest takistustest üle,» sõnas ta.

Märksõnad
Tagasi üles