R, 9.12.2022

Pedeli kergliiklustee sai paremini valgustatud

Lõuna-Eesti Postimees
Pedeli kergliiklustee sai paremini valgustatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga Pedeli puhkeala sai täiendavalt valgustatud lõigu.
Valga Pedeli puhkeala sai täiendavalt valgustatud lõigu. Foto: Valga vallavalitsus

Valga Pedeli puhkeala sai täiendavalt valgustatud lõigu: Rannajärve ja Vahejärve kergliiklusteel on nüüd nõuetekohane ja kaasaegsete lahendustega tänavavalgustus, mis aitab tagada ohutut ja turvalist liikumist piirkonnas.

Täpsemalt sai valgustatud Pedeli kolmanda ja neljanda paisjärve kergliikustee lõik Pika tänava sillast kesklinna poole kuni E. Enno tänavani ehk piirkond, mida puhkealal jalutajad õhtusel ajal siiani pigem vältisid, vahendas Valga vallavalitsus.

Valga vallavanem Monika Rogenbaumi sõnul on hea, et vee-ettevõte Valga Vesi sai suuremahulise töö tehtud enne tõeliselt pimeda aja algust.

«Augustis otsustas Valga vallavolikogu arvestada vallavalitsuse ettepanekut rajada Pedeli neljanda paisjärve äärde tänavavalgustus, mis võimaldas reaalsete töödega ka kiirelt alustada. Hea koostööpartner AS Valga Vesi võttis kanda hanke ja ehitusega seotud küsimused ning suur rõõm on tõdeda, et nüüd ongi soovijatel pimedal ajal võimalik Pedeli ääres turvaliselt valgustatud liikumisrajal õhtuseid jalutus- ja jooksuringe ette võtta,» ütles vallavanem.

AS Valga Vesi juht Jüri Teder märkis, et algselt plaanis olnud tööde maht suurenes veidi - lisandus kaks valgustit petangiväljakule ning uue jalgrajalõigu juurde sai samuti kaks lisavalgustit. Nüüd on pea kogu Pedeli kergliiklustee valgustitega kaetud. Valgustamata on küll veel Pedeli esimese ehk Veskijärve Tartu tn poolne lõik, kuid see töö on plaanis ära teha Pedeli puhkeala arendamise projekti raames lähemal ajal.

Tööde kogumaksumus koos käibemaksuga oli 50 820 eurot. Töid organiseeris ja vastava riigihanke viis läbi AS Valga Vesi, teostas hanke võitnud Kagu Elekter OÜ.

Märksõnad
Tagasi üles