P, 3.12.2023

Võrumaa lühiuudised

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Näotu vaatepilt Rõuge rahvamaja juures
Näotu vaatepilt Rõuge rahvamaja juures Foto: Olev Mõttus/Rõuge Vallavalitsus

Värskele muruplatsile tekkisid autojäljed

Eelmisel nädalal avanes Rõuge rahvamaja tagusel värskelt külvatud muruplatsil kurb vaatepilt. Keegi oli sinna autoga päris uhke ja sügavate jälgedega kaare sõitnud.

Valla ühismeedialehel tõdetakse, et jääb arusaamatuks, kas seda tehti teadmatusest, kogenematusest või pahatahtlikkusest. Samas tuletatakse meelde, et ümber rahvamaja on piisavalt teid ja platse, kus liigelda ja autot ümber keerata. LEPM

Rahvamaja tähistab juubelit

Võru vallas asuv Parksepa rahvamaja 65. aastapäev tuleb varasemate tähtpäevadega võrreldes teistsugune.

Juubilarile kohaselt vaadatakse aga pühapäeval tagasi oma tegemistele ja seda vanas klubihoones. Saab näha vanu pilte, kuulata lugusid ja juubelile kohaselt maitsta kringlit ja kohvi.

Üritusest saavad osa võtta vaktsineerimise või koroona läbipõdemise tõendiga isikud. LEPM

Buss hakkab peatuma ka kooli juures

Hansa Bussiliinide teenindataval liinil 166A (Mõniste–Saru–Karisöödi–Varstu–Rõuge–Võru) lisandus alates 1. novembrist peatus Rõuge kooli juures, andis teada Kagu ühistranspordikeskus.

Buss hakkab kooli juures peatuma kell 11.36. LEPM

Mardilaat tuleb taas

Möödunud aastal lisandus Setomaa laadakalendrisse mardilaat, mida ka seekord 12. novembril Värska talumuuseumi õuel peetakse.

Aastataguse laadakorraldamise tingis käsitööliste suursündmuse, pika traditsiooniga mardilaada ärajäämine Tallinnas pandeemia tõttu. Väiksemahuline ja pigem piirkondlik laat leidis toona aset novembri alguses.

Ka seekordselt laadalt oodatakse osa võtma ennekõike kohalikke tootjaid, kes võiksid pakkuda eelkõige põllu- ja aiasaadusi või käsitööd.

Laadakorraldaja, Setomaa Käsitüü Kogo eestvedaja Ingrit Kala sõnul püütakse seekord äratada huvi rohkem ka vanavaraga kauplejate hulgas. Samuti kutsub ta üles eri kogukondi laadal osalema. «Lüübnitsa, Nedsaja ja teiste külade rahvas võiks oma telkidega välja tulla,» leiab Kala. «Laadal saab täiendada nii oma köögiviljavarusid kui ka mõelda juba jõulukingituste soetamisele.»

Kultuuriprogrammi aitab korraldada asutus Setomaa Muuseumid. Värska talumuuseum on laadapäeval avatud soodushinnaga ning Seto Tsäimaja pakub laadalistele sooja sööki-jooki.

Laata veab päevajuhina Setomaa Muuseumite direktor Ivo Posti. LEPM

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles