P, 29.01.2023

Pintselsabad tegutsevad Pintselvaanias edasi

LEPM
Pintselsabad tegutsevad Pintselvaanias edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uues raamatus seiklevad pintselsabad Kagu-Eesti mahajäetud karjäärides.
Uues raamatus seiklevad pintselsabad Kagu-Eesti mahajäetud karjäärides. Foto: Tartu Mänguasjamuuseum

Laupäeval, 13. novembril kell 11 esitletakse Tartu Mänguasjamuuseumis uut võru- ja eestikeelset raamatut „Pintslihannasuvi. Pintselsabasuvi“. Külas on pintselsaba, kelle uudishimulikele küsimustele vastavad raamatu kaasautorid Contra ja Ingmar Muusikus.

Uue, veel trükisooja raamatu ellukutsuja Külli Leppiku sõnul olnuks pintselsabade loojal Edgar Valteril hea meel, et pintselsabad tegutsevad Pintselvaanias edasi ja toimetavad nüüd oma toimetamisi ka võru- ja eestikeelse raamatu "Pintslihannasuvi. Pintselsabasuvi" lehekülgedel.

Pintselsabad on rõõmsad ja värviküllased muinasjututegelased, kes esimeses raamatus taastavad pärast nende maad tabanud kohutavat tormi oma linna. Uues raamatus „Pintslihannasuvi. Pintselsabasuvi“ seiklevad nad Kagu-Eesti mahajäetud karjäärides, seal, kust kunstnik ja kirjanik Edgar Valter pintselsabad ja Pintselvaania enda jaoks avastas.

Raamatu on kujundanud Erki Rammo, kaadrid karjääridest on meisterlikult tabanud loodusfotograaf Ingmar Muusikus, võru- ja eestikeelsed humoorikad lühitekstid on kirja pannud Contra. Pintselsabapäeva korraldavad Võro Instituut, Tartu Mänguasjamuuseum ja Pokumaa Sihtasutus.

Edgar Valter elas praeguses Antsla vallas Pokumaa lähedal.

Märksõnad
Tagasi üles