T, 4.10.2022

Mait Klaassen: isa kohus on kasvatada lapsest väärikas inimene

Arved Breidaks
, reporter
Mait Klaassen: isa kohus on kasvatada lapsest väärikas inimene
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Isa vastutus on kasvatada väärikad järeltulijad, niisugused inimesed, kes ühiskonnas hakkama saavad,» ütleb Eesti maaülikooli rektor, kolme lapse isa ja üheksakordne vanaisa Mait Klaassen.
«Isa vastutus on kasvatada väärikad järeltulijad, niisugused inimesed, kes ühiskonnas hakkama saavad,» ütleb Eesti maaülikooli rektor, kolme lapse isa ja üheksakordne vanaisa Mait Klaassen. Foto: Arvo Meeks

Ta oli siis 21-aastane veterinaaria teaduskonna üliõpilane, kui abikaasa tõi ilmale Klaassenite tudengipere esimese lapse. Olla noor isa aastal 1976 tähendas küll marlimähkmete pesemist, aga tunne, mis valdab meest isaks saamisel, on muutumatu – pikem samm ja tõusnud enesetunne, mis paistab kaugelt silma: näe, sealt tuleb noor ISA!

«Käid nagu noor kukk, enesega rahulolev, et nüüd olen isa. Kuni ühel hetkel jõuab sinuni teadmine: oh sa jutt, nüüd tuleb hakata mähkmeid pesema ja vastutama kõige selle eest, mis sa oled oma prouaga korda saatnud,» ütleb kolme lapse isa ja üheksakordne vanaisa, Eesti maaülikooli rektor Mait Klaassen (66).

Mähkmeid enam ei pesta

Märksõnad
Tagasi üles