REOVEEUURING Viirus on Lõuna-Eestis jäänud kõrgele tasemele

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Reoveeuuringu tulemused 8.– 12. novembril.
Reoveeuuringu tulemused 8.– 12. novembril. Foto:

Tartu Ülikooli juhitava reoveeseire sellenädalased tulemused näitavad, et reovee koroonaviirusesisaldus on väga kõrgel tasemel stabiliseerunud. Ülejäänud Eestist eristub jätkuvalt Lõuna-Eesti, kus viirusekogus on mitu korda suurem kui mujal.

Asulad, kus viiruse hulk reovees viitab selle väga laialdasele levikule, on Lõuna-Eesti kolmes maakonnas Põlva ja Tõrva.

Mõnevõrra parem on seis Võrus ja Kanepis, kus viiruse hulk on lihtsalt laiaemalt levinud.

Mõõdukalt on reoveeuuringu järgi viirust Valgas, Antslas, Otepääl, Värskas ja Räpinas. Samas Vastseliina reoveest viirusekandjaid sama hästi kui polnud.

„Saame pidada heaks märgiks seda, et nädalaga pole väga suure viirusekogusega asulaid juurde tulnud. Seda, kas hakkame nägema viirusekoguse kahanemist, näitab järgmine nädal. Kas trend jääb püsima, võime hinnata 2–4 nädala pärast,“ rääkis uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Eesti keskmist olukorda kirjeldavate indeksite võrdluses torkab tema sõnul endiselt silma Lõuna-Eesti, kus viirusekogus ületab keskmist mitu korda. Samuti on reovee viirusesisaldus kasvanud Kesk-Eesti suuremates asulates.

Tagasi üles