K, 7.12.2022

Isamaa aasta isaks sai Pühajärve põhikooli õpetaja Peeter Kangur

LEPM
Isamaa aasta isaks sai Pühajärve põhikooli õpetaja Peeter Kangur
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peeter Kangur (vasakul) Isamaa aasta isa 2021 väljakuulutamisel.
Peeter Kangur (vasakul) Isamaa aasta isa 2021 väljakuulutamisel. Foto: Erik Peinar

Isamaa aasta isaks sai viie lapse isa, Pühajärve põhikooli õpetaja Peeter Kangur.

Peeter Kangur on külavanem ning füüsika ja keemia õpetaja kohalikus Pühajärve põhikoolis ja ka tema abikaasa töötab samas koolis õpetajana. Neil on viis toredat last – väiksemad neist on kaksikud ja terve pere lööb kogukonnaelus aktiivselt kaasa.

„Mehed ja isad saavad ainult siis särada ning uhked ja ilusad olla, kui neil on olemas abikaasad,“ ütles aasta isa Peeter Kangur, kelle iseloomustuses on kirjas: „Peeter armastab vaieldamatult Pillet ja oma peret.“

„Mis saaks sellest veel ilusam olla, kui pereisa armastab ja hoiab ennekõike oma peret,“ lausus autasu üle andnud Isamaa Naiskogu IREN esinaine Riina Solman, kes soovis perele jõudu ja jaksu Valgamaale.

Isamaa aasta isa pere kohta on öeldud, et nad on üks armastusväärne kooslus. Koos tehakse rahvatantsu ja kui on abi tarvis, on Peeter ise, tihtilugu koos abikaasa ja lastega abis. Tema osaluseta pole külas toimunud ühtegi talgupäeva. Peeter ise on pärit suurest perest, kus haridus ja haritus on olnud au sees ja seda peab ta ka ise oluliseks. Aastaid on ta korraldanud Pühajärve ja küla lastele lastelaagreid.

„Tahame omalt poolt tänada Isamaa naiskogu IRENi, et kaheksa väärika kandidaadi hulgaks just meie pere ja meie isa välja valiti,“ lausus auhinna vastuvõtmisel Peeter Kanguri abikaasa Pille.

Tänavuse Isamaa aasta isa valisid kaheksa nominendi seast välja Isamaa Perede Ühenduse ja Isamaa Naiskogu juhatuse liikmed. „Aasta isa valik sai langetatud hääletuse tulemusena ja võitja selgus üksmeelselt, kuid konkurents oli tihe,“ ütles Perede Ühenduse esinaine Helen Hääl.

„See perekond on hästi ühtne ja meile läheb südamesse see, et pereisa Peeter Kangur osaleb laste kasvatamises täpselt sama palju kui pereema. Ta ei hoia ühestki tööst eemale ning teineteisega jagatakse kõike, nii rõõme kui muresid," lisas konkursikomisjoni tööd juhtinud Hääl.

Isamaa aasta isa nominendid

Timo Tirs – nelja lapse isa, kelle tegevusvaldkond on üritusturundus. Ta on pühendunud ja hea perekeskne isa, kelle prioriteet on laste kasvatamine ja nendega tegelemine. Ta on isa, kes on alati oma lastele olemas.

Tõnu Laikre – kuue lapse isa, muusik, pianist, helilooja, arranžeerija, õpetaja ja Toompea Kristliku Nelipühi kiriku liige. Kui jälgida kõrvalt tema tegemisi ja pühendumist perele, saab teda ainult imetleda. Ta pole isa, kes lükkaks oma kohustusi homsesse, vaid tegeleb igal ajal ühe või teise lapse rõõmu või murega. Ta oskab luua kristlikus vaimus koos oma pere, kaasteeliste ja muusikutega paljude inimeste elud imelisteks tõestisündivateks muinasjuttudeks.

Priit Sibul – viie lapse isa. Ta on öelnud: „Õnne ei saa perest lahutada. Oluline on, et ühiskond tervikuna oleks peresõbralik."

Aastat neli tagasi langes tema kodu tuleroaks. See oli raske hetk kõigile ning enamasti tõmbavad inimesed sellistes olukordades aktiivsest ühiskondlikust tegevusest tagasi. Sibul on andnud innustust paljudele peredele, et kunagi ei maksa lootust nii kergelt maha jätta. Ta oskab hoida oma pere kindlalt ja hellalt. Isamaa peasekretär ja Riigikogu Isamaa fraktsiooni aseesimees.

Priit Humal – nelja lapse isa, ettevõtete Humal Elektroonika ja Humal Templitehas tegevdirektor, vabaühenduste Avalikult Rail Balticust ja Tartu Pereraadio juhatuse liige, Tartu Pauluse koguduse nõukogu liige ja Pauluse kammerkoori laulja. Töökas ja kohusetundlik inimene, kes toetab noori ja vanemaid. Alati abivalmis, põhjalik teadmistes ja faktides ning kui miski vajab tegemist, sekkumist, suunamist, on tema just õige mees, kellelt nõu küsida.

Marko Tiitus – viie lapse isa, kelle jaoks on väga oluline laste kristlik ja isamaaline kasvatus. Tütred veavad isa eeskujul ja toel tema koguduse noortetööd. Oma lapsi suunab ta mõtlema ja unistama suurelt ning hindab perega koosveedetud aega. Ta on Viljandi linnavolikogu liige, kultuurikomisjoni esimees ning Isamaa Kristliku Ühenduse juhatuse liige.

Arne Tilk – Kagu ühistranspordikeskuse sotsiaaltranspordi projektijuht, Põlva spordikooli murdmaasuusatamise treener, spordiklubi Serviti juhatuse liige, Klubi Tartu Maraton volikogu liige. Tema peres kasvab neli last, kes väärtustavad haridust ja on saanud toetavat tuult tiibadesse. Mees, kes innustab sadu ja sadu inimesi oma ihu ja hinge eest hoolt kandma nii suusa-, ratta- kui kroosiradadel.

Andres Sooniste – nelja lapse isa, kes töötab Salva Kindlustuse AS-is. On Pärnu Rotary klubi klubimeister, Pärnumaa Ettevõtete Koja juhatuse liige, Spordiklubi Koba aktiivne liige, Pärnu Ülejõe Seltsi eestvedaja, Pärnu ajaloo avaliku loengusarja eestvedaja-korraldaja ja aktiivne kogukonna liige, kes on panustanud Pärnumaa arengusse nii Pärnu abilinnapeana kui linnapeana.

Märksõnad
Tagasi üles