Valgamaa lühiuudised

Vallavalitsuse maaelukomisjoni liige Uuno Laul, kauni kodu omanikud Piret ja Ants Drenkhan, vallavanem Jaanus Barkala ning vallavolikogu esimees Rein Pullerits FOTO: Monika Otrokova/Otepää vallavalitsus

Otepää vald tunnustas kodukaunistajaid

Otepää valla kaunimad kodud selgusid tänavu koostöös konkursi «Eesti kaunis kodu 2021» maakondliku komisjoniga. Kuna pandeemia ei lubanud kuulutada välja uut valla kauni maakodu konkurssi, võttis vallavolikogu maaelukomisjon uuesti vaatluse alla mullu konkursile esitatud kodud.

Valla tänavusteks kaunimateks maakodudeks hinnati Ibodat Skvortsova ja Rain-Mati Pesori kodu Vidrike külas ning Piret ja Ants Drenkhani kodu Pilkuse külas. Samad pered pälvisid nominentidena tunnustuse ka maakondlikul konkursil. Sealhulgas tunnistati Pesori ja Skvortsova kodu konkursi laureaadiks.

Eelmise aasta tulemuste põhjal anti üle riigihaldusministri tänukirjad koos mastivimplitega Ene Linnasmäele ja Annely Jürgensonile Kastolatsi külast ning Rain-Mati Pesorile ja Ibodat Skvortsovale. LEPM

Tõrva vald loodab elanike arvu kasvatada

Kõik, kes registreerivad end veel enne aasta lõppu Tõrva valla elanikuks, saavad kingiks Tõrva Veemõnula kinkekaardi 25 euro väärtuses ning osalevad 500 euro loosimises.

Täpne ülevaade oma elanike arvust ja vanusest võimaldab vallal paremini elukorraldust planeerida. Ka valla tulubaas sõltub registreeritud elanike arvust.

Vallasiseselt elukoha ümberregistreerijad loosis ei osale, samuti nagu ennast vallast välja ja seejärel sisse kirjutajad.

Tõrva valla elanikuks saab end registreerida rahvastikuregistri kodulehel. Selleks tuleb end logida sisse ID-kaardi, SmartID või Mobiil-ID-ga ning esitada elukohateate avaldus. Teine võimalus on saata digitaalselt allkirjastatud elukohateate avaldus valla meiliaadressile, vastav vorm on valla kodulehel. Elukohateate avalduse saab aga täita ka vallavalitsuses. LEPM

Vallavanem külastas väikseid vallakodanikke

Tõrva vallas kutsutakse traditsiooniliselt kõige väiksemad vallakodanikud koos vanematega pidulikule kontsertaktusele, kus neile hõbelusikad üle antakse.

Viiruse suure leviku tõttu aga seekord üritust sel kombel ei toimunud. Selle asemel viis vallavanem Maido Ruusmann isiklikult hõbelusika ja tordi peredesse, kes isadepäeval kodus olid. Kokku sai sel päeval hõbelusika kümme beebit, nende seas ka üks kaksikutepaar.

See oli vallavalitsuse teatel ühtlasi hea võimalus õnnitleda ka noori isasid nende tähtpäeval – mitmelgi neist oli käes päris esimene isadepäev. LEPM

15.11.2021 19.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto