Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Valgamaa tantsupidu «Pööripäevast pööripäeva» peetakse talvepealinnas

Valgamaa tantsupidu 2018 leidis aset Tehvandi hüppemäe jalamil. FOTO: Monika Otrokova/Otepää vallavalitsus

27. novembril kell 17 tantsitakse Otepää keskväljakul õhtuhämaruses meeleolukalt läbi nelja aastaaja. Tantsupidu on pealtvaatajatele tasuta.

Tantsupeo pealavastaja on tuntud tantsupedagoog ja Otepää gümnaasiumi õpetaja ning arvukate tantsurühmade juhendaja Kaire Ojavee. Teda abistavad Eha Mandel (memmede ja seenioride rühmad) ja Kaidi Pajumaa (vahetekstid). Peomuusika mängis sisse Margit Tali koos bändiga.

«Tantsupidu «Pööripäevast pööripäeva» liigub jaanuarist detsembrisse, kätkedes endas väga väikest osa rahvakommetest ning püüdes lahti mõtestada kaasaegseid tantse rahvakalendrist vaadatuna,» ütles Kaire Ojavee.

Tantsupeol osaleb kokku 39 rühma ligi 500 osalejaga, sh laste tantsurühmasid 13, noorte ja neidude tantsurühmasid 5, täiskasvanute tantsurühmasid 20 ja pererühmi 1.

Ansambli Ska Faktori laulust «Tantsupeole» on aastate jooksul kujunenud noorte üks lemmikumaid tantsupeolugusid. See lugu ei puudu ka Valgamaa tantsupeo repertuaarist.

Ska Faktori laulja Taavi Otsus ütles, et osales ka ise kooliajal rahvatantsus. Kahjuks ei saadud ülevaatuselt läbi ja rahvatantsukarjäär jäi tookord soiku. Populaarne tantsupeolaul sai alguse aga hoopis laulupeoga seoses. «Elasin tol ajal Kadriorus ning lauluväljakul toimuv oli hästi korteriaknast kuulda. Kuulsin läbi avatud akna lauluväljakul toimuvat. Kuuldu andis idee ja formuleerus lauluks seal samas korteri aknal istudes. Tore, et üks lihtne uitmõte pani alguse ühele laulule, mis elab praegu juba oma elu,» märkis Otsus. «Soovin kõigile Valgamaa tantsupeol osalejatele vahvat pidu!»

Valgamaa tantsupeo korraldavad Otepää kultuurikeskused. Toetavad Valgamaa omavalitsuste liit, Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja Valgamaa ekspertgrupp, Eesti rahvakultuuri keskus, Otepää vallavalitsus, rahandusministeerium, Valgamaa rahvakunsti ja käsitöö keskselts ning ansambel Ska Faktor.

Tagasi üles
Back