Korraldajad: Otepää on laskesuusatamise MK-etapiks valmis

Inspekteerimine Tehvandi spordikeskuse lasketiirus. FOTO: Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Järgmise aasta märtsis võõrustab Otepää esimest korda suurejoonelist laskesuusatamise maailmakarika etappi. Novembri lõpus kinnitas rahvusvaheline laskesuusatamise liit (IBU), et Tehvandi võistluskeskus on maailmakarika etapi korraldamiseks valmis.

Juunikuus toimunud esmase inspekteerimise käigus tõi BMW IBU maailmakarikasarja võistluste direktor Borut Nunar välja ettepanekud, mis on tänaseks ellu viidud. Tehvandi spordikeskuse lasketiir on saanud uued turvaseinad, kuhu ehitati sisse ka kaamerate positsioonid, et toota parimat võimalikku telepilti. Uuenduskuuri on läbinud laskemärkide taust ning valmis on saanud staadioni ja radade täpsed plaanid.

«Borut Nunar hindas pärast novembrikuist inspekteerimist Otepää valmidust MK-tiime vastu võtta ja võistlust läbi viia positiivselt,» ütles Otepää MK-etapi võistluskomitee esimees Hillar Zahkna. «Tehvandi spordikeskuses on tänaseks olemas tippvõistluse läbiviimiseks vajalik infrastruktuur ja vahendid.»

Lisaks rahvusvahelisele alaliidule käisid Otepää võistluskeskusega tutvumas ka Saksa telekanali Das Erste esindajad. Kuigi rahvusvahelise teleülekande toodab Otepää etapist Eesti Rahvusringhääling, siis Das Erste paigutab nii staadionile kui rajale omalt poolt lisakaameraid, et anda Saksa telepublikule võimalus jälgida täpsemalt oma riigi sportlasi.

Otepää MK-etapp pakub lisaks spordielamustele tegevusi kogu perele. «Kavas on tuntud artistide kontserdid ja meelelahutusprogramm publikutelgis. Samuti saavad lapsed aega veeta spetsiaalsel lastealal,» ütles Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Aivar Nigol. «Hooaja algusega lõppev piletite soodusmüük on tõestanud, et publikuhuvi on väga suur. Pakume laskesuusafännidele lisaks tipptasemel võistlusele ka mitmekesist meelelahutust.»

Laskesuusatamise maailmakarika etapp toimub Otepääl 10.-13. märtsini 2022. Neljal võistluspäeval on kavas sprint, ühisstardist sõit, segateade ja paarissegateade.
21.01.2022 25.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto