P, 3.12.2023

Veriora raamatukogu sai auhinnaks 3D-printeri

Lõuna-Eesti Postimees
Facebook
Comments
Veriora raamatukogu sai auhinnaks 3D-printeri. Pildil printeri töökorda sättinud Büroomaailma esindaja Armin Kremm, Veriora raamatukoguhoidja Ilona Oeselg-Tigasing ja võistluse projektijuht Marta Hang.
Veriora raamatukogu sai auhinnaks 3D-printeri. Pildil printeri töökorda sättinud Büroomaailma esindaja Armin Kremm, Veriora raamatukoguhoidja Ilona Oeselg-Tigasing ja võistluse projektijuht Marta Hang. Foto: Merili Martinson

Reedel andsid Eesti rahvusraamatukogu esindajad Veriora raamatukoguhoidjale Ilona Oeselg-Tigasingile üle konkursi «Raamatukoguhoidja õpib, loob ja õpetab» võiduauhinna, milleks on 3D-printer.

Võidutöö, interaktiivne lühikursus «Usu või ära usu» tutvustab huvitavalt informatsiooni hindamiseks vajalikke põhiteadmisi. Kursus on väljas Veriora raamatukogu FB- ja kodulehel ning kõik huvilised on oodatud sellega tutvuma. Konkursile laekus kokku üheksa heatasemelist võistlustööd üle Eesti.

Külas olid rahvusraamatukogu projektide juht Marta Hang, humanitaaria ja kunstide raamatukogu juhtivspetsialist Merili Martinson ja kommunikatsiooni projektijuht Paula Põder. Printeri sättis töökorda Büroomaailma esindaja Armin Kremm, kes ühtlasi viis Ilona Oeselg-Tigasingile ja Veriora noorteka töötajale Mirjam Ojasaarele läbi 3D-printeri kasutamise koolituse.

Rahvusraamatukogu töötajad külastasid veel Räpina valla keskraamatukogu ja Põlva keskraamatukogu. Kõigis kolmes raamatukogus peeti sisukaid arutelusid. Palju tähelepanu pöörati ürituste korraldamisele, häid kogemusi on nii pealinlastel kui ka põlvamaalastel, teatas Põlva keskraamatukogu.

Rahvusraamatukogu esindajad tutvustasid näiteks pop-up ehk välkraamatukogu, millega nad on osalenud paljudel sündmustel (festivalid jne) väljaspool raamatukogu. Raamatukogu teema-aasta projektijuht Liina Valdre tõi videosilla vahendusel peatselt algava teema-aasta eesmärgina välja senisest enam tutvustada raamatukogude mitmekülgset tegevust, sest raamatukogud pole pelgalt raamatute laenutamise kohad.

3D-printer.

Merili Martinson

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles