P, 2.10.2022

Terviseamet soovitab kõigil riiki saabumisel end PCR-testida

Lõuna-Eesti Postimees
Terviseamet soovitab kõigil riiki saabumisel end PCR-testida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma.
Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma andis reedel korralduse, et kõik Eestisse naasvad Eesti elanikud saavad minna tasuta testima. PCR test on tasuta olenemata sellest, kas saabutakse riskiriigist või asukohast, kus nakatumise tase on madal.

Terviseamet tagab alates eilsest tasuta testimisvõimaluse kõigile reisijatele, sest Lõuna-Aafrika Vabariigis tuvastati uus murettekitav koroonaviiruse variant B.1.1.529.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul on oluline, et kõik välisriigist saabuvad inimesed läheksid PCR testima ja positiivsed testid jõuaksid sekveneerimisele. «Tegemist on ettevaatusabinõuga, sest praegu ei ole veel uue tüve kohta piisavalt infot, et põhjapanevaid järeldusi teha. Siiski on oluline uued variandid võimalikult kiirelt tuvastada ja haigusjuhud isoleerida, et vältida uute tüvede laialdast levikut,» lisas ta.

B.1.1.529 viirusetüve ei ole Eestis veel tuvastatud. Eestis on püsiv ulatuslik riigisisene Delta variandi levik.

Maailma Terviseorganisatsiooni teatel läheb B.1.1.529 variandi edasikanduvuse ja selle tüve suhtes vaktsiinide tõhususe hindamisega mõned nädalad aega. Äärmiselt oluline on rõhutada, et seniseid nakkusohutuse meetmeid tuleb kindlasti endiselt täita, et vältida viiruse edasikandumist.

Märksõnad
Tagasi üles