R, 9.12.2022

PILDID ⟩ Otepääl sõlmiti jõulurahu ja avati soovidepuu

Maarius Suviste
, reporter
Otepääl sõlmiti jõulurahu ja avati soovidepuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Pühapäeval süüdati esimese advendi puhul Otepää keskväljakul advendiküünal, kuulutati välja jõulurahu ning avati soovidepuu.

Küünla süütasid EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ning Otepää vallavanem Jaanus Barkala. Advendiküünlast said kõik soovijad võtta rahutuld ja viia see oma kodusse või külasse.

Samas sai vallajuhtide ja külade esindajate allkirjad Otepää valla jõulurahu pakt. Selles lubati jälgida ja hoida jõulurahu.

«Jõulurahu tava ulatub juba 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega,» on kirjas paktis.

«Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632–1654. Raekoja platsil 360 aastat tagasi kõlanud Rootsi kuninganna Kristiina käsusõnadega kuulutame ka Otepää vallas välja jõulurahu. Kätte on jõudnud esimene advent. Kohe on algamas jõulukuu. Ja seetõttu olgu täna, siin ja praegu välja kuulutatud Otepää vallas üleüldine jõulurahu. Ja olgu kõik asjaosalised üles kutsutud seda püha pühitsema sobiliku hardusega ja ka muidu ennast üleval pidama rahulikult ja viisakal kombel. Olgu kogu Otepää valla elanikkonnale soovitud rõõmurikkaid jõulupühi ja jõulurahu, mis kestku terves vallas kanutipäevani ehk 13. jaanuarini 2022.»

Oma etteaste tegi esimesel advendil ka naiskoor Helletajad Merle Soonbergi juhendamisel.

Talvepealinna keskväljakul avati esimesel advendil soovidepuu, mis on ühtlasi ka vallakeskuse tänavune jõulupuu. Igaüks saab jõulukuu jooksul seda enda heade soovidega täiendada.

«Oled mõelnud, et tahaksid jõuluajal sõbrale, kolleegile, lähedasele, võõrale midagi südamest soovida? Nüüd on sul see võimalus! Tänavu jõuluajal jagame koos avalikult ilusaid mõtteid ja kauneid jõulusoove nendega, kes on meie ümber,» anti üleskutses teada. «Miks mitte võtta eesmärk mõnel õhtul jalutada jõulupuu juurde ning lisada sinna oma soovike. Aga ka lugeda teiste poolt kirjapandut. Tule sinagi kaasa selle ettevõtmisega. Ole hea, kirjuta paberile mõni südamlik soov, mida soovid jõuluajal Otepää inimestele soovida, riputa see Otepää jõulupuu külge ja jaga rõõmu. Sest headust jagades see suureneb!»

Kui talvepealinn 19. detsembril avatakse, loetakse mõned kaunid jõulusoovid ka ette.

Märksõnad
Tagasi üles