K, 7.12.2022

FOTOD ⟩ Parimaks looks valiti Toomas Ojasaare «Pruudiisa polka»

Võrus sai teoks lõõtspillilugude konkursi «Ummamuudu lugu» finaalkontsert.
Maarius Suviste
, reporter
Parimaks looks valiti Toomas Ojasaare «Pruudiisa polka»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Teist korda korraldatud uute lõõtspillilugude konkursi «Ummamuudu lugu» finaalkontserdil eelmisel nädalavahetusel Võru Kandles kuulutati parimaks uueks lõõtsalooks Toomas Ojasaare «Pruudiisa polka».

Teise koha saavutas Kristi Kooli lugu «Naerusuine» ning kolmandaks tuli Ants Järve «Lõõtsajumal».

Publiku lemmiklooks, mis selgus nii internetihääletuse kui lõppkontserdi publikuhäälte kokkulugemisel, sai Ants Järve «Lõõtsajumal».

Konkurents oli pingeline

Mooste rahvamuusikakooli tunnustuse pälvis Toomas Ojasaare «Lõõdsapilli rumba». Oma lugudega pakkusid võitjatele pingelist konkurentsi viisimeistrid Jalmar Toots, Ülar Saarniit ja Lembit Link.

«Tegelik olukord oli selline, et veel kolm nädalat enne kontserdi kuupäeva ei olnud me kindlad, kas üldse saab kontserti korraldada, aga õnneks hakkas nii-öelda haiguskõver langema,» ütles üks korraldajatest Priidu Teppo.

Žürii koosseisus Tarmo Noormaa, Krista Sildoja, Siiri Konksi ja Harri Lindmets jagas häid sõnu iga autori loomingu omapära esiletõstmiseks.

Teppo sõnul erilisi üllatusi ei olnud – kõik kulges plaanipäraselt. «Krista Sildoja igatahes kutsus Toomas Ojasaart ühte oma lugu Moostesse õpetama,» ütles ta. «Publiku lemmik selgus tegelikult väga pingsas heitluses, esimest ja teist kohta lahutas ainult mõni hääl. Võiduloo puhul jõudis žürii päris kiiresti ühise otsuseni.»

Värsket repertuaari orkestritelegi

Osalejaid oli kuus ja lugusid kokku kaheksa: Pärnu-, Põlva- ja Võrumaalt ning Tallinnast. Lood on kuulatavad Lõõtsatalu kodulehel.

«Lõõtsamaailm sai juurde kaheksa suurepärast ja omanäolist lugu, mis loodetavasti ei jää ainult nende autorite repertuaari,» märkis Teppo. Neist väärt pillilugudest on ka rahvapilliorkestritel võimalik uut ja huvitavat oma mängukavasse valida.

Kahe aasta pärast on plaanis lõõtspillilugude autoritele taas anda võimalus oma loomingu tutvustamiseks. Eesmärk on selgitada välja uued parimad lood, rikastada pillimeeste repertuaari ning hoida publiku tähelepanu lõõtsarahva uudistel.

Märksõnad
Tagasi üles