Elektrilevi kergitab võrgutasu

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Kaugloetav elektriarvesti Landis Gyr E450
Kaugloetav elektriarvesti Landis Gyr E450 Foto: Arvo Meeks

Elektrilevi toob märtsis klientideni uued võrgupaketid. Need võimaldavad tarbimist odavama hinnaga perioodidele nihutades elektriarvet vähendada. Lisaks muudab Elektrilevi 1. märtsist võrgutasu tariifi keskmiselt kolm protsenti, seda peamiselt elektrihinna suure tõusu tõttu.

Mitmetariifsed paketid ja paindlikum võrguteenuse hinnastamine on ettevõtte teatel osa Elektrilevi strateegiast rohepöörde toetamisel. Kui tarbimine võrgus on madal, on võrgutasu soodsam, näiteks öösel, suvel ja nädalavahetustel. Kui tarbimine on elektrivõrgus suur, näiteks talveperioodi tööpäevade hommikustel ja õhtustel tundidel ja nädalavahetuse õhtustel tundidel, on ka hind kõrgem. Soodsam tariif hakkab kehtima ka riiklikel pühadel. Samuti pikeneb tööpäevadel tunni võrra öötariifi aeg, mis saab edaspidi olema ajavahemikus kella 22-7.

Uued võrgupaketid jõuavad inimesteni märtsis. «Teeme paketivahetuse kliendile võimalikult lihtsaks,» ütles Elektrilevi juht Mihkel Härm. «Veebruarist saavad Elektrilevi kliendid iseteenindusest vaadata, millist paketti neile senise tarbimise põhjal soovitame. Sealsamas on võimalik paketimuudatus ära teha.» Elektrilevi kliendid saavad uute pakettide kohta ka personaalse teavituse.

Lisaks muudab Elektrilevi märtsist võrgutasu tariifi keskmiselt kolm protsenti. Selle põhjus on suuresti elektri hinna järsk tõus. Ka elektrivõrk vajab toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevil kasvanud 61 protsenti.

«Sisendhinnad on kasvanud kohati poole võrra, kuid oleme suuremat võrgutasu tõusu suutnud vältida Elektrilevi töö järjepideva efektiivse korraldamise ja digitaliseerimisega,» rõhutas Härm.

Tema sõnul on Elektrilevi suutnud aasta-aastalt käsikäes paranenud efektiivsusega kasvatada võrguteenuse kvaliteeti. Rikete arv elektrivõrgus on viimase viie aasta jooksul langenud kolmandiku võrra. Ilmastikukindlat elektrivõrku on samal ajal juurde ehitatud 8600 kilomeetrit. «Samuti oleme suutnud elektrivõrguga liita rekordarvu kliente. Viie aastaga on iga-aastane elektrivõrguga liitujate arv kahekordistunud,» lisas Härm.

Võrguteenuse hind tõusis viimati 2013. aastal. Sellest ajast on võrgutariif neljal korral summaarselt kokku 20 protsenti langenud, viimati 2019. aastal. Seda vaatamata üldisele elukalliduse tõusule. Tarbijahinnaindeks (THI) on sama perioodi võrdluses kasvanud 18 protsenti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles