Raske aeg pühkis poole betoonifirma tööjõust

PM Kaubandusgrupi omanik Märt Piir tõdes, et praegu ta Valgas betooni tootma ei hakkaks, sest siin kandis pole piisavalt kliente. Siiski pole ta alla andnud, näiteks püüab firma oma tuntust tõsta betoonist jõulukuusega (taamal), mis eeskätt pimedal ajal maanteel liikujatele silma jääb. FOTO: Tiit Loim

Betoonitootjale Valga Betoon on viimased paar aastat olnud kehvad. Firma juhi Märt Piiri sõnul on selle taga nii äralangenud Läti turg kui ka piirkonna vähene ehitustegevus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Raskused ei ole Valga Betooni kaubamärki kasutavale PM Kaubandusgrupile midagi päris uut. Pikalt tekitas takistusi bürokraatia, mis ei lubanud ehitada firma Viljandi tänava ääres asuvale kinnistule mahasõitu. Mõni aasta tagasi oli murekoht, et firma Betoonimeister pidas nende logo enda omaga liiga sarnaseks. Need mured on nüüdseks mõlemad lahenenud, firma kasutab uut logo ja väljasõit on olemas.

Uus mure aga juba platsis: majanduslikud probleemid. «Oleme elus. Aga ega midagi kiita ole. Tööd on, aga mitte piisavalt. Kui tuleme aasta lõpuks nulli, on väga hästi. Suure tõenäosusega jääme miinusesse,» võttis Märt Piir firma olukorra lühidalt kokku.

06.12.2021 10.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto