R, 27.01.2023

Meedialiidu peatoimetajad valisid pressisõbraks teadusnõukoja

LEPM
Meedialiidu peatoimetajad valisid pressisõbraks teadusnõukoja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irja Lutsar
Irja Lutsar Foto: Gert Tali

Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeskanalite peatoimetajad valisid reedel veebis toimunud aastakoosolekul selle aasta pressisõbraks teadusnõukoja liikmed.

Pressisõbraks valiti seega Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer, Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteadur Andero Uusberg, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst ja Tartu Ülikooli kirurgiliste haiguste professor Peep Talving, Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonhaiguste arst Pilleriin Soodla ja Tartu Ülikooli rakendusviroloogia uurija-professor Andres Merits.

Peatoimetajad rõhutasid, et teadusnõukoja liikmed on alati kättesaadavad ja selgitavad oma parimas teadmises ning usus koroonaviirusega seotud detaile, trende ning jagavad soovitusi, kuidas ühiskond peaks käituma. Teadusnõukoja liikmed on julgenud ka oponeerida poliitikutega. Nad on pidanud oma avameelsuse ning siiruse tõttu taluma ühiskonna teatud osa põhjendamatut ning halastamatut kriitikat, mis on nende suunas edastatud täiesti alusetult, ning on seadnud ka oma isikliku turvatunde löögi alla.

Pressivaenlast tänavu juba kolmandat aastat järjest ei valitud, et mitte tekitada ühiskonnas uusi pingeid ja vastandumisi. Meedialiit otsustas keskenduda positiivsele: pressisõbrale.

Pressisõpra ja -vaenlast valiti juba 28. korda. Esimest korda valiti pressisõber ja -vaenlane 1994. aastal. Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Märksõnad
Tagasi üles