R, 9.12.2022

Riigikogu esimees käis Võrumaal

Sten Mahov
Riigikogu esimees käis Võrumaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riigikogu esimees Jüri Ratas külastas läinud nädalal Võrumaad.
Riigikogu esimees Jüri Ratas külastas läinud nädalal Võrumaad. Foto: Sten Mahov
  • Tutvuti elu-oluga ning kohtuti omavalitsusjuhtidega.
  • Eelarvekärped teevad omavalitsusjuhtidele muret.
  • Uuel aastal visiidid ka Põlva- ning Valgamaale.

Riigikogu esimees Jüri Ratas tutvus reedel Võrumaal valimistejärgse eluoluga, kuulas murekohti ning kohtus omavalitsusjuhtidega.

Päev algas visiidiga Antsla gümnaasiumisse ja vallavalitsusse, Kurgjärve spordibaasi ning Haanja spordi- ja puhkekeskusesse Rõuge vallas, lisaks vallavalitsusse. Sisse põigati ka Võru linna. «Riigikogu liikmete üks põhiülesanne on käia üle Eesti. Olen oma töös 2017. aastast seda järginud nii peaministrina kui riigikogu aseesimehe ja esimehena,» lausus Ratas visiidi põhjuseks.

Plaanid Haanjamaal

Antsla vallavanema Avo Kirsbaumi ning volikogu esimehe Merike Prätziga räägiti kohaliku gümnaasiumihoone remondist. Oldi ühel meelel, et gümnaasiumihariduse jätkamine Antslas on valla arengu seisukohalt väga oluline.

Haanja spordi- ja puhkekeskuses tutvustasid SA Haanjamaa Sport ja SA Rõuge Valla Turism juhid Anti Saarepuu ja Paul Kristjan Lilje riigikogu esimehele plaane, kuidas kujundada Haanjamaast tõeline talve võlumaa, kus kokku seotud mitmesugused teenused ja tegevused, mis võimaldavad külalistel piirkonnas pikemalt peatuda.

Rõuge vallavanem Britt Vahter tõi kohtumisel probleemina välja kaevanduste teema ning andis edasi ettepaneku muuta uute kaevanduste planeerimise praktikat. Lisaks oli juttu seni veel asfalteerimata riigiteelõikude viimisest mustkatte alla ning kodanike kaasamisest.

Kohtumisel Võru linnapea Anti Allasega sai Ratas ülevaate Võru rõõmudest ja muredest, ka toodi välja kohad, kus riik saaks abiks olla sarnastele keskustele, kes pakuvad teenuseid ka ümbritsevale piirkonnale.

Muret teevad eelarvekärped

«Selge on, et järgmise aasta eelarvekärped teevad omavalitsusjuhtidele päris suurt muret, kui räägime ühistranspordist ja siseturvalisusest. Kagu-Eestis on teada alati ka see mure, et vaja oleks rohkem teedeinvesteeringuid, kruusateede osakaal on siin väga suur.,» sõnas Ratas pärast omavalitsusjuhtidega kohtumist. «Samas olen palju head tagasisidet kuulnud, et kui andsime koroonakriisi leevendamise nimel päris suuri toetussummasid investeeringuteks ja teederahaks, oli sellest abi. Haanjas oli väga huvitav kuulata unistust puhke- ja spordikeskusest. Arvan, et need on asjad on regionaalpoliitikas olulised.»

Päeva teises pooles külastas Ratas politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühishoonet ja tutvus töötukassa tegemistega. Visiidi lõpetas käik kohalike ettevõtjate juurde Timo Keraamikasse ning Eva Sushi kohvikusse.

Uuel aastal on sarnased tutvumisvisiidid Ratasel plaanis teha ka Põlva- ning Valgamaale.

Märksõnad
Tagasi üles