Haanja paneb bussifirmaga Tallinna vahet sõitma suusaekspressi

Lõuna-Eesti Postimees
Copy
Pildil Anti Saarepuu ja Lux Expressi bussijuht Allan Kannel.
Pildil Anti Saarepuu ja Lux Expressi bussijuht Allan Kannel. Foto: Robin Valge

Lux Express ja sihtasutus Haanjamaa Sport toovad liinile Tallinn-Tartu-Haanja nädalavahetuse suusaekspressi.

«Pakume tõelistele spordisõpradele ja talvenautijatele võimalust autovabalt või autot omamata tulla osa saama Haanja talve võlumaast,» ütles Haanja puhke- ja spordikeskuse juhi Anti Saarepuu. «Lisaks valgustatud radadele ootavad spordikeskuses suusalaenutus, kohvik, pesuruum-saun ja mõnusa jalutuskäigu kaugusel Baltikumi kõrgeim punkt ehk vaatetorn Suure Munamäe tipus.»

Saarepuu sõnul on alates novembrist nähtud kõvasti vaeva tipptasemel murdmaa suusaradade ettevalmistusega ning tänu Lux Expressi ja kõigi seotud ametkondade kiirele tegutsemisele ollakse valmis Tallinna-Tartu-Haanja suusaekspressi avamiseks ja suusasõprade teenindamiseks alates 17. detsembrist. Uue liini tarbeks pannakse püsti lausa uus bussipeatus otse suusakeskuse parklas.

Suusaekspress sõidab liinil Tallinn-Tartu-Haanja reedel, laupäeval ja pühapäeval väljumisega kell 7.30 pealinnast ning Haanjast tagasi Tallinna poole kell 15.45. Reedel ja pühapäeval toimub ka lisareis väljumisega Tallinnast kell 10.30 ja Haanjast 17.45.

Lux Expressi tegevjuht Ingmar Roos näeb koostöös võimalust proovida Eestis esimest niinimetatud suusaekspressi kontsepti, mis viib kahe suurema linna elanikud otse suusakeskusesse.

«Tallinna ja Tartu elanikel avaneb unikaalne võimalus astuda otse liinibussist suusarajale, mis on meile teadaolevalt Eestis esmakordne,» lisas Roos. «Lux Express otsib jätkuvalt võimalusi liinivõrgu laiendamiseks ja oma reisijatele uute sihtkohtade pakkumiseks.»

Reedeti ja pühapäeviti väljuvad Tallinna-Tartu-Haanja suusabussid mõlemas suunas kahel korral, laupäeviti saab Tallinnast ja Tartust suusakeskusesse ja tagasi ühel korral.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles