K, 28.09.2022

Esimesed 12 kõrge vaktsineeritusega hooldekodu saavad toetust

LEPM
Esimesed 12 kõrge vaktsineeritusega hooldekodu saavad toetust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teiste hulgas jagus toetust Otepää tervisekeskusele.
Teiste hulgas jagus toetust Otepää tervisekeskusele. Foto: Arvo Meeks / LEPM

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo allkirjastas käskkirja, millega saavad toetust esimesed kaksteist kõrge vaktsineeritusega hooldekodu.

Lõuna-Eestist saavad toetust OÜ Kagutuul (Ristipalo Pansionaat), SA Otepää Tervisekeskus, Sihtasutus Aarike Hooldekeskus ning SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus. Suurim väljamakse hoolekandeasutusele on ligemale 41 000 eurot.

Iga täielikult vaktsineeritud töötaja kohta on plaanis maksta 120 euro suurust toetust juhul, kui asutuse töötajatest on kahe doosiga vaktsineeritud vähemalt 90 protsenti. Hooldekodul on võimalik toetussummat 50 kuni 90 protsendi võrra suurendada, kui nad täidavad ka klientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise soovitava sihttaseme. Sel juhul on hooldekodul võimalik saada toetust kokku 180 kuni 228 eurot töötaja kohta. Toetuse minimaalne suurus ühe asutuse kohta on 1200 eurot. Toetusmeetme maksumus kokku on 823 728 eurot.

„Hea meel on tõdeda, et tõhustusdoosiga on tänaseks vaktsineeritud 92% hooldekodude elanikest ja 75% töötajatest, mille tulemusel on langenud nii hooldekodude klientide nakatumiste kui haiglasse sattumise arvud,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Ministri tõdemusel võimaldab 140 hooldekodu vaatamata epideemiast tingitud ohtudele  klientide külastamist vastavalt asutuse enda kehtestatud reeglitele. „Soovin kõigile rahulikku pühade aega ja palun kasutada hooldekodudel kõiki vahendeid ja võimalusi, et kontakt ja suhtlemine lähedastega oleks eakatel tagatud ka siis, kui asutus tuleb külastusteks sulgeda,“ märkis ta.

Aasta 50. nädalal nakatus hoolekandeasutustes kokku 24 klienti ning surmajuhtumeid ei esinenud.

Märksõnad
Tagasi üles