L, 3.12.2022

Prokurörile esitati kahtlustus valeütluste andmises

Lõuna-Eesti Postimees
Prokurörile esitati kahtlustus valeütluste andmises
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna ringkonnaprokurör Aro Siinmaa.
Lõuna ringkonnaprokurör Aro Siinmaa. Foto: Sille Annuk

Eelmisel nädalal peeti kinni Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör, kellele esitati kahtlustus tunnistajana väärteomenetluses valeütluste andmises.

22. detsembril pidasid kaitsepolitseiameti töötajad kinni ringkonnaprokurör Aro Siinmaa, kellele esitati kahtlustus kahel korral valeütluste andmises. Esitatud kahtlustuse järgi on ta valeütlusi andnud ühe väärteomenetluse raames, kus teda kuulati üle tunnistajana. Aro Siinmaa vabastati samal päeval pärast menetlustoimingute läbi viimist.

«Tänaseks teada olev info oli piisav kahtlustuse esitamiseks. Prokuratuur peab äärmiselt oluliseks seda, et meie töötajate usaldusväärsus oleks väljaspool küsimust ning kontrollime tõusetunud kahtlusi täie tõsidusega. Aro Siinmaa on hinnatud kolleeg ning koos uurimisasutusega teeme omalt poolt kõik, et menetlus lõpuni viia võimalikult kiiresti, et pärast tõendite kogumise lõppu saaks hinnata, kas tõusetunud kahtlused on alusetud või peame kolleegile tegema etteheite kuriteo toimepanemises,» selgitas peaprokurör Andres Parmas.

«Austame süütuse presumptsiooni, mis ei luba kedagi kuriteos süüdiolevana käsitleda enne kui tema suhtes on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus ning seetõttu jätkab Aro Siinmaa oma tööd prokurörina,» lisas peaprokurör.

Kriminaalmenetlust viib läbi kaitsepolitseiamet ning juhib riigiprokuratuuri järelevalveosakond.

Märksõnad
Tagasi üles